اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی — ۳۰ عبارت مهم با معنی

آخرین به‌روزرسانی: ۱۳ آذر ۱۴۰۱
زمان مطالعه: ۱۳ دقیقه
اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی

در دنیایی زندگی می‌کنیم که کسب و کار، پا فراتر از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کارخانه‌ها گذاشته است و معامله‌های تجاری گاهی تا آن‌سوی مرزها پیش‌ می‌روند. در همین راستا، بازرگانان و تاجران باید مکاتبه‌های خود را با تسلط به اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی، به زبان انگلیسی انجام دهند. اما از آنجا که این امر گاهی دشوار به نظر می‌رسد، در این آموزش قصد داریم به بررسی معنی و تلفظ این اصطلاحات رایج بپردازیم.

روش های یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی

در عصر حاضر، بیشتر کسب و کارها در معامله‌ها به زبان انگلیسی نیاز دارند و در بازرگانی و تجارت خارجی نیز این نیاز احساس می‌شود. اما برای یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی، در ابتدا باید اصول و روش‌هایی را شناسایی کنیم که به کمک آن‌ها فرآیند یادگیری هر‌چه سریع‌تر و البته مفید‌تر پیشرفت کند. در ادامه به چند روش برای یادگیری این اصطلاحات اشاره می‌کنیم.

در مکالمه انگلیسی حرفه‌ای شوید

برای یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی، نخست باید به مکالمه انگلیسی مسلط شوید. با اینکه در نشست‌ها و جلسه‌های کاری بین‌المللی، عبارت‌ها و اصطلاحات بازرگانی به کار می‌روند، نحوه بیان این عبارت‌ها و البته مهارت شما در زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین پیش از اقدام به یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی، به دنبال شیوه‌های تقویت مکالمه انگلیسی باشید. به عبارت دیگر، حتی با دانستن اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی، ضعف در مکالمه باعث خواهد شد که تلاش شما در راستای یادگیری این عبارت‌ها دیده نشود.

اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی

از کتاب‌های آموزشی کمک بگیرید

کتاب‌های زیادی در زمینه اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی وجود دارند که با برنامه‌ریزی دقیق، این اصطلاحات را در قالب فعالیت‌هایی مانند «لیسنینگ» و «ریدینگ» به شما آموزش می‌دهند و در پایان، از شما می‌خواهند که در بحث‌های گروهی از این عبارت‌ها استفاده کنید. این کتاب‌ها در چند بخش «لیسنینگ»، «ریدینگ» و «اسپیکینگ» مهارت زبان‌آموزان در زمینه بازرگانی را رشد می‌دهند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های برخی از این کتاب‌ها، تدوین در سطح‌های مختلف است. در هر کتاب، حجم زیادی از عبارت‌های تخصصی به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود و در پایان هر فصل، یک مورد «Case study» مطرح می‌شود تا زبان‌آموزان فرصت استفاده از واژه‌هایی را داشته باشند که در آن درس یاد گرفته‌اند.

سرفصل‌های بسیار متفاوتی در این کتاب‌ها به چشم می‌خورند که از این میان می‌توانیم به «بازار بین‌الملل»، «منابع انسانی»، «اصول مذاکره»، «کسب و کارهای بین‌المللی»، «بازاریابی» و موضوعات مرتبط دیگر اشاره کنیم. در انتهای این مطلب به معرفی چند کتاب در زمینه اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی خواهیم پرداخت.

در کلاس‌های زبان شرکت کنید

علاوه بر کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی که با هدف رشد مهارت‌ مکالمه زبان‌آموزان برگزار می‌شوند، برخی از این کلاس‌ها به طور تخصصی به زمینه بازرگانی می‌پردازند و واژه‌ها و ساختارهای مرتبط با بازرگانی را به زبان‌آموزان ارائه می‌دهند. در کنار مکالمه، بسیاری از امور بازرگانی در قالب مکاتبه و نامه‌نگاری نیز انجام می‌شود و به‌این‌ترتیب در این دوره‌ها، مهارت نگارش نامه‌های کاری با کاربرد اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی نیز تمرین می‌شود.

مجله‌های انگلیسی در زمینه بازرگانی بخوانید

مجله‌ها و روزنامه‌ها نیز منابع خوبی برای یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی به شمار می‌آیند، چون در این مطالب، نحوه به کار بردن واژه‌ها و اصطلاحات را می‌بینید. از سوی دیگر، مجله‌ها و روزنامه‌ها همیشه در دسترس هستند، در نتیجه می‌توانید لغت‌ها و اصطلاحات کاربردی را به خاطر بسپارید و چندین بار به آن‌ها مراجعه کنید.

اگر محل کار شما، مجله‌ داخلی را به انگلیسی نیز منتشر می‌کند، از آن غافل نشوید. مطالعه محتوایی که توسط شرکت شما نوشته شده‌ است، فرصت مرور دوباره مطالبی را به شما می‌دهد که در زبان فارسی از آن‌ها مطلع هستید و به‌این‌ترتیب بدون نیاز به دیکشنری، معنی بسیاری از عبارت‌ها را متوجه خواهید شد.

اگر به مطالعه روزنامه‌های تخصصی بازرگانی علاقه‌ای ندارید، می‌توانید به بخش کسب‌وکار روزنامه‌های مختلف مراجعه کنید تا مطالب خلاصه اما مرتبطی را در زمینه اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی بخوانید.

در گروه‌‌های مجازی با موضوع بازرگانی عضو شوید

امروزه دنیای مجازی به ما این فرصت را می‌دهد که با افرادی از تمام جهان در تعامل و مکاتبه باشیم. حضور در گروه‌های مجازی که موضوع بحث آن‌ها امور بازرگانی است، فرصت یادگیری واژه‌ها و اصطلاحات بازرگانی را به شما می‌دهد و علاوه بر این، شما را از دانش روز و تکنیک‌های بازرگانی دنیا مطلع می‌کند.

فیلم‌هایی درباره دنیای کسب و کار تماشا کنید

دنیای سینما درباره بیشتر زمینه‌های زندگی حرفی برای گفتن دارد. یکی از راه‌های یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی، تماشای فیلم‌هایی است که با موضوع بازرگانی و کسب و کار ساخته شده‌اند. این فیلم‌ها به شما کمک می‌کنند تا عبارت‌ها و اصطلاحات بازرگانی را بشنوید و علاوه بر این، آن‌ها را در قالب تصویر ببینید. این نوع رویارویی با مطالب که به کمک دو حس بینایی و شنوایی صورت می‌گیرد، یادگیری را به حداکثر می‌رساند.

بسیاری از سایت‌های آموزش زبان نیز، فیلم‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف دارند که با عضویت در آن‌ها می‌توانید به شکل هدفمند از این فیلم‌ها بهره ببرید.

از اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی فلش‌کارت بسازید

اگر در حین مطالعه مجله‌ها یا تماشای فیلم و اخبار، با واژه یا اصطلاحی جدید مواجه شدید، آن را جایی یادداشت کنید و سپس با تهیه فلش‌کارت، مطالب را دوره کنید. با دوره مطالب به کمک فلش‌کارت یا لیست لغت، می‌توانید از به خاطر سپردن واژه‌ها و اصطلاحاتی که یاد گرفته‌اید اطمینان کامل حاصل کنید.

در سمینارها شرکت کنید تا اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی را بشنوید

سمینارها و کنگره‌های بین‌المللی فرصت بی‌نظیری برای یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی به زبان‌آموزان می‌دهد. در این رویدادها، افرادی از تمام جهان، گرد هم می‌آیند تا در مورد مطالب روز دنیا صحبت کنند. بنابراین حتی اگر نتوانید تمام مطالب را متوجه شوید، رویارویی با فردی انگلیسی‌زبان،‌ به شما فرصت محک زدن دانسته‌ها و یادگیری مطالب جدید را می‌دهد.

یادگیری زبان انگلیسی

به چند شبکه خبری انگلیسی‌زبان گوش کنید

اگر تلاش کنید هر روز به دو شبکه خبری انگلیسی‌زبان گوش دهید، به زودی می‌توانید مهارت لیسنینگ خود را بهبود دهید. بهتر است به دو شبکه مختلف با دو لهجه متفاوت بریتانیایی و آمریکایی گوش دهید تا علاوه بر یادگیری لغت‌های جدید، در تلفظ واژه‌ها و اصطلاحات جدید نیز پیشرفت کنید.

برای یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی به هدف خود پایبند باشید

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی، هدفمند بودن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر تصمیم دارید در مدتی معین اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی را بیاموزید، روزانه تعداد مشخصی کلمه جدید یاد بگیرید و هر واژه‌ را در فلش‌کارتی ثبت کنید. سپس تلاش کنید هر روز، علاوه بر یادگیری چند واژه یا اصطلاح جدید، فلش‌کارت‌های قبلی را نیز مرور کنید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید در مدتی مشخص حجم زیادی از واژه‌ها و اصطلاح‌ها را یاد بگیرید.

لغت‌ها و اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی را به کار ببرید.

فرآیند یادگیری لغت‌ها و اصطلاحات جدید، دشوار است. اما به جرات می‌توان گفت که مرحله اصلی یادگیری، پس از آن اتفاق می‌افتد. یعنی وقتی معنی واژه‌ها و اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی را یاد گرفتید، باید نحوه قرار دادن صحیح آن‌ها در جمله را نیز فرا بگیرید و تا حد ممکن آن‌ها را به کار ببرید. شاید استفاده از واژه‌های جدید در ابتدا کمی دشوار یا عجیب به نظر برسد، اما بعد از مدتی با مهارت از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

چند نمونه از اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی

امروزه‌ شاهد معامله‌های بازرگانی زیادی هستیم که در ازای پرداخت مبالغ بالا، حجم زیادی از کالا یا خدمات به بازرگانان عرضه می‌شود. اما با توجه به تفاوت در واحدهای پولی، در اغلب موارد باید مبادله ارزی انجام شود. در ادامه به بخشی از واژه‌های تخصصی و اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی می‌پردازیم.

اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی معنی
Business کسب‌وکار
Trade بازرگانی
Money پول
Currency واحد پول
Currency devaluation کاهش ارزش واحد پولی
Currency revaluation افزایش ارزش واحد پولی
Currency exchange مبادله ارز
Exchange rate نرخ ارز
Performa Invoice پیش‌فاکتور
Invoice فاکتور
At the money به قیمت بازار
Asset سرمایه
Tangible assets دارایی قابل معاوضه
Agreement توافق
Account حساب
Buying Power Index (BPI) شاخص قدرت خرید
counter purchase معامله دوسویه
Capital سرمایه
Circulation capital سرمایه در گردش
Cash capital سرمایه نقدی
Opening capital سرمایه شروع‌به‌کار
Yield سود
Yield rate نرخ سود
CPI (Consumer Price Index) شاخص قیمت مصرف‌کننده
Customary pricing قیمت‌گذاری مرسوم
FAK (Freight-all-kinds-rate) نرخ حمل کلی
Financial quota سهمیه مالی
Financing تامین مالی
Foreign exchange تبادل ارز خارجی
Functional discount تخفیف کارکردی
Custom union اتحادیه گمرک
Custom feed تعرفه گمرکی

در ادامه به چند مثال از این واژه‌ها می‌پردازیم.

Foreign Exchange involves Exchange Rate Risk.

مبادله ارز، ریسک نرخ مبادله را نیز شامل می‌شود.

An asset is a source with great economic value.

سرمایه، منبع بزرگ ارزش اقتصادی است.

The invoice will contain a detailed outline of the services provided.

فاکتور جزئیات خدمات ارائه شده را دربر خواهد گرفت.

We have left our capital untouched in the bank and live off the interest.

ما اصل پول‌مان را در بانک گذاشته‌ایم و با سودش زندگی می‌کنیم.

در ادامه به چند مورد دیگر از اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی می‌پردازیم.

اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی مثال
to capture market share تصاحب سهم بازار
to increase customer engagement افزایش تعامل با مشتری
brand recognition شناخته شدن نام تجاری
product, price, place and promotion محصول، قیمت، مکان و ارتقا (PPPP)
closing a deal قرارداد بستن
Meet with a prospect ملاقات با مشتری احتمالی
Crowdfunding تامین مالی جمعی
Inventory موجودی
shareholder سهام‌دار
counter offer پیشنهاد در جواب پیشنهاد
Trademark نشان تجاری
Agenda دستور جلسه
Clause بند قرارداد
Cost Insurance and Freight حمل رایگان از طرف فروشنده
consignee دریافت‌کننده محموله
budget cuts کاهش بودجه
Carve out a niche پیدا کردن بازار هدف
Cargo محموله
Freight محموله
waybill بارنامه

با یادگیری اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی، در ادامه به چند نمونه مکالمه کاری می‌پردازیم.

Mark: I have some business plans and I am looking for some financial advice.

George: My pleasure. Tell me about your plans.

Mark: Well, I want to start my own start-up, but the point is that, at the moment I don’t have much capital. Are there any options?

George: Well, I guess the first option is to get a loan. You should make sure about a reasonable rate of interest and choose a financial institution which is stable and trustworthy.

Mark: I’ve come across several lenders and have been lucky to find good ones. But I really don't want to rely on borrowing money.

George: Then if your business seems like it will be very lucrative, a venture capitalist may invest in your business as well.

Mark: Sounds great. Since you are working in the field of finance, do you happen to know any prospects?

George: I guess I can get you at least a couple of contacts.

Mark: Terrific. Thanks.

ترجمه:

مارک: من چند تصمیم کاری گرفته‌ام و به توصیه مالی نیاز دارم.

جورج: با کمال میل. درباره تصمیماتت توضیح بده.

مارک: خب من می‌خوام یه شرکت نوپا برای خودم تاسیس کنم، اما مشکل اینجاست که سرمایه چندانی ندارم. راهی وجود داره؟

جورج: فکر کنم اولین گزینه،‌ وام گرفتن باشه. باید از نرخ منطقی سود مطمئن بشی و موسسه مالی رو انتخاب کنی که قابل اعتماد و پایدار باشه.

مارک: من چند موسسه برای قرض گرفتن سراغ دارم و خوشبختانه چند مورد خوب هم پیدا کردم. اما واقعا نمی‌خوام روی قرض کردن حساب کنم.

جورج: پس اگر کسب و کارت پردرآمد باشه، ممکنه یه سرمایه‌دار اهل ریسک سرمایه‌گذاری کنه.

مارک: عالی به نظر میاد. چون شما در زمینه مالی کار می‌کنید، فردی رو با احتمال سرمایه‌گذاری سراغ دارید؟

جورج: فکر می‌‌کنم حداقل چند نفری رو سراغ دارم.

مارک: فوق‌العاده‌ست. متشکرم.

Customer: Unfortunately I don't have the invoice approved by my director yet.

Secretary: Have there been any problems or queries with it?

Customer: Nothing specific really.

Secretary: Then, I will be thankful to have the invoice approved today since it is already overdue. In case of any queries, feel free to contact us.

Customer: He's not currently available, but I will do my best to have the invoice approved as soon as possible.

Secretary: Thanks. I’ll call back soon.

ترجمه:

مشتری: متاسفانه هنوز فاکتور توسط مدیر من تایید نشده.

منشی: سوال یا مشکلی در این رابطه بوده؟

مشتری: نه هیچ مورد خاصی نبوده.

منشی: پس متشکر می‌شم اگر امروز فاکتور تایید بشه چون همین الان هم از زمان مقرر گذشته. در صورت هر وجود هر سوالی حتما تماس بگیرید.

مشتری: در حال حاضر در دسترس نیستند اما تلاشم رو می‌کنم که هر چه سریع‌تر فاکتور تایید بشه.

منشی: متشکرم، به زودی دوباره تماس می‌گیرم.

David: do you accept consignment Goods?

Secretary: Yes, as an importer we can make a consignment arrangement.

David: Great. We are looking for a consignee.

Secretary: What can you supply?

David: Canned food including canned fish, canned fruit, canned meat, canned mushrooms, canned vegetables and other canned food.

Secretary: Good, how do we make a start then?

David: Very easy. At the beginning we will send you a small quantity, for a trial and you should sell at the prices given on the price list. As soon as we find that this small quantity meets our expectations, we will make a consignment deal of some considerable quantity.  

Secretary: Your proposal is completely workable. if it were successful this time, we hoped to repeat it from time to time, but what if we failed?

David: on sale or return basis.

Secretary: okay we will try the best we can with the consignment.

ترجمه:

دیوید: شما فروش کالا انجام می‌دید؟

منشی : بله. به عنوان وارد‌کننده،‌ می‌تونیم مقدمات فروش رو فراهم کنیم.

دیوید: عالیه. ما به دنبال فروشنده هستیم.

منشی : چه چیزی عرضه می‌کنید؟

دیوید: غذاهای کنسروی مثل تن ماهی، کمپوت، کنسرو گوشت، کنسرو قارچ، کنسرو سبزیجات، و غذاهای کنسروی دیگه.

منشی : خوبه. چه‌طور باید شروع کنیم؟

دیوید: بسیار ساده. برای شروع، ما مقدار کمی از محصولات رو به‌طور امتحانی براتون می‌فرستیم. شما بر اساس قیمت‌های لیست فروش، می‌فروشید و به محض اینکه ببینیم انتظارات ما برای این مقدار کم برآورده شده، فروش مقدارهای بیشتر رو به شما می‌سپریم.

منشی : پیشنهاد شما کاملا عملیه. اگر موفق بشیم امیدواریم که شما مجدد برای فروش سراغ ما بیایید اما اگر موفق نشیم چطور؟

دیوید: حراج کنید یا برگشت بزنید.

منشی : بسیار خوب. ما تمام تلاشمون رو برای فروش می‌کنیم.

اصطلاحات رایج بازرگانی در انگلیسی

Customer: We're thinking of having products processed in China.

Sales Manager: We are glad to hear that. As it's known to all, assembling in our country can reduce costs sharply.

Customer: That's why we are here.

Sales Manager: May I know what type of products you intend to process?

Customer: Computers; to be processed with our materials and designs.

Sales Manager: What's the processed amount?

Customer: Ten thousand sets. How long will be required to process this amount of goods.

Sales Manager: It will take fifty to sixty days to process the goods from the day we receive the material.

Customer: How much is your processing charge?

Sales Manager: 30 US dollars per set.

Customer: I think the processing fees shall be fixed on the basis of world labor price with a discount of 20%.

Sales Manager: That depends on the labor needed and the quantity to be processed. We can't give you that much, considering your quantity isn't large enough.

Customer: Alright we will supply you the material on time but you must guarantee, you make delivery of the finished products to us on time.

Sales Manager: We shall ship the assembled finished products to you at the port destination as instructed by you. All the shipping expenses shall be borne by you.

Customer: Should you fail to deliver in time, all losses thus incurred shall be borne by you.

ترجمه:

مشتری: ما تصمیم داریم محصولاتمون در چین مونتاژ بشن.

مدیر فروش: از شنیدن این خبر خوشحالیم چون همه می‌دونند که مونتاژ در کشور ما می‌تونه هزینه‌ها رو تا حد زیادی کاهش بده.

مشتری: به همین دلیل به شما مراجعه کردیم.

مدیر فروش: امکان داره بدونم مایلید چه کالایی رو مونتاژ کنید؟

مشتری: کامپیوتر، که با وسایل و طراحی ما مونتاژ بشه.

مدیر فروش: چه تعدادی قراره مونتاژ بشن؟

مشتری: ده هزار دستگاه. برای مونتاژ کردن این تعداد کالا به چه مقدار زمان نیاز دارید؟

مدیر فروش: مونتاژ کالاها از روزی که به دست ما برسند بین پنجاه تا شصت روز طول می‌کشه.

مشتری: هزینه مونتاژ چقدره؟

مدیر فروش: سی دلار آمریکا برای هر دستگاه.

مشتری: فکر می‌کنم هزینه مونتاژ بر اساس هزینه جهانی کار تعیین می‌شه و بیست درصد هم تخفیف داره.

مدیر فروش: هزینه به کار مورد نیاز و حجم مرسوله بستگی داره و با توجه به اینکه میزان کالای شما به اندازه کافی زیاد نیست، تخفیف زیادی به شما تعلق نمی‌گیره.

مشتری: بسیار خوب. ما قطعات رو به موقع به دست شما می‌رسونیم و شما هم باید ضمانت بدید که محصول کامل‌شده رو به موقع به ما تحویل می‌دید.

مدیر فروش: ما کالاهای تکمیل شده رو به مقصد همون بندری می‌رسونیم که قبلا به ما گفتید. کلیه هزینه‌های ارسال هم به عهده شماست.

مشتری: اگر تا اون زمان نتونید کالا رو تحویل بدید، هزینه خسارت وارده به عهده شماست.

معرفی چند کتاب مفید در زمینه اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی

تاکنون کتاب‌های زیادی در مورد اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی منتشر شده‌اند که هر یک با رویکردی متفاوت، واژه‌ها و اصطلاحات کاربردی را به زبان‌آموزان ارائه کرده‌اند. در ادامه به معرفی برخی از این کتاب‌ها می‌پردازیم.

Cambridge Business English Dictionary

این دیکشنری، جامع‌ترین منبع برای یادگیری واژه‌ها و اصطلاح‌هایی است که در زمینه بازرگانی به کار می‌رود. در این فرهنگ لغت، بیش از سی و پنج هزار واژه نوشته شده است که همگی به تلفظ و کاربرد درست واژه‌ها در مکاتبه‌ها و گفتگوهای بازرگانی کمک می‌کنند.

یادگیری اصطلاحات رایج

کتاب Business English Vocabulary Builder

این کتاب که در سی و یک فصل تدوین شده است، ترکیبی از واژه‌ها، ضرب‌المثل‌ها، عبارت‌ها و اصطلاحاتی در مورد کسب‌و‌کار است. این کتاب با هدف توانمندسازی زبان‌آموزان در مهارت اسپیکینگ، لغت‌های فراوانی را در متن مکالمه‌ها به زبان‌آموزان ارائه می‌دهد تا علاوه بر معنی کلمه‌ها، کاربرد هر کلمه نیز به خوبی نشان‌ داده شود. سپس معنی کلمه‌های جدید به انگلیسی توضیح داده شده تا زبان‌آموزان مفهوم هر کلمه را به طور شفاف یاد بگیرند.

در قسمت بعد، تمرین‌هایی در مورد همین عبارت‌ها مطرح شده که میزان یادگیری زبان‌آموزان را می‌سنجد و در نهایت، برای اطمینان از یادگیری کامل، پاسخ سوالات در ادامه آورده شده است. یکی از نقاط قوت این کتاب، ارتباط موضوع مکالمه‌ها به فضای کار و دنیای واقعی است و زبان‌آموزان می‌توانند بسیاری از این جمله‌ها را در مکالمه‌‌های واقعی به کار ببرند.

یادگیری اصطلاحات بازرگانی

 کتاب Business Vocabulary in Use

این کتاب برای آن دسته از زبان‌آموزان و افراد حرفه‌ای در زمینه بازرگانی و کسب‌وکار در نظر گرفته شده که سطح دانش زبان‌ انگلیسی آن‌ها مبتدی تا متوسط باشد. جدیدترین واژه‌ها و اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی در هفده فصل به زبان‌آموزان ارائه می‌شود. این کتاب به همراه یک سی‌دی آموزشی عرضه می‌شود که شامل تمرین، بازی‌های آموزشی، آزمون و جدول نمادهای آوایی است.

کتاب اصطلاحات بازرگانی

کتاب English For Business

این کتاب در قالب ۵ فصل طراحی شده و هر فصل، ۴ درس را دربر می‌گیرد. مهم‌ترین ویژگی این کتاب، مکالمه‌هایی است که عبارت‌های کلیدی را شامل می‌شود و زبان‌آموزان می‌توانند همین عبارت‌ها را در مکالمه‌های واقعی خود به کار بگیرند. هر درس از این کتاب، شامل ۴ صفحه است و با مکالمه‌ای در زمینه یکی از موضوع‌های مهم در کسب‌وکار مانند مذاکره یا مکالمه‌های تلفنی کاری آغاز می‌شود که در فایل صوتی همراه با کتاب موجود است.

در هر مکالمه، عبارت‌های جدید به‌صورت «bold» آمده‌اند و در صفحه بعد تمرین‌هایی با همان موضوع آورده شده‌اند که همگی در فایل صوتی همراه، قرار دارند. به‌این‌ترتیب، این بخش از کتاب ضمن تمرین واژه‌ها و عبارت‌های جدید، مهارت لیسنینگ زبان‌آموزان را نیز بهبود می‌بخشد.

در بخش بعد، نوبت به زبان‌آموزان می‌رسد که وارد عمل شوند و خود را در شرایط خیالی مجسم کنند که کتاب برای آن‌ها ترسیم کرده است. به‌این‌ترتیب، واژه‌هایی که در صفحه‌های پیش آموزش داده شده‌اند، در این قسمت به کار گرفته می‌شوند.

یادگیری زبان انگلیسی

کتاب English for Business Studies

این کتاب که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی است، مباحث کاربردی را در هر فصل پیش روی زبان‌آموزان می‌گذارد. این کتاب علاوه بر لغت، دربرگیرنده بخش‌های کوتاه لیسنینگ نیز هست که به طور غیرمستقیم به بهبود مهارت اسپیکینگ کمک می‌کند.

در بخش آخر هر درس، مورد مطالعاتی (case study) به همراه مصاحبه‌ای واقعی با مدیران قرار داده شده که در مورد مسائل کلیدی در اقتصاد و کسب‌و‌کار صحبت می‌کنند.

یادگیری زبان انگلیسی

جمع‌بندی

در این آموزش، به بررسی اصطلاحات رایج انگلیسی در بازرگانی پرداختیم و ضمن ارائه چند راهکار، به تقویت مکالمه انگلیسی در قدم اول تاکید کردیم. با کسب مهارت بیشتر در مکالمه انگلیسی، به‌راحتی می‌توانید این نوع اصطلاحات را در جمله‌ها به کار ببرید. در ادامه چند کتاب مفید معرفی کردیم که با برنامه‌ریزی دقیق، علاوه بر اصطلاحات و واژه‌های مرتبط با بازرگانی،‌ سایر مهارت‌های زبان‌آموزان، از جمله انواع مکاتبه و نامه‌نگاری را نیز بهبود می‌دهند.

مطلبی که در بالا مطالعه کردید بخشی از مجموعه مطالب «آموزش گرامر زبان انگلیسی — به زبان ساده» است. در ادامه، می‌توانید فهرست این مطالب را ببینید:

بر اساس رای ۱۳ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
منابع:
Freight Training Transporteca fluent U Fluent U Blog London School Business English Pod

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *