در این مطلب، چگونگی ساخت کی لاگر در پایتون آموزش داده شده است. «کی‌لاگر» (Keylogger) به نرم‌افزاری گفته می‌شود که کلیدهای فشرده شده روی صفحه کلید را ذخیره می‌کند. به این کار، «ثبت صفحه کلید» (Keyboard Capturing) نیز گفته می‌شود. کی‌لاگرها معمولا کار خود را به صورت پنهانی انجام می‌دهند و فردی که با کامپیوتر کار می‌کند، از اینکه یک کی‌لاگر در حال ذخیره‌سازی کلیدهای فشرده شده توسط او است، خبر ندارد.

این برنامه‌های کامپیوتری برای کار روی نرم‌افزارهای کامپیوتر هدف طراحی شده‌اند. کی‌لاگرها در واحدهای IT سازمان‌ها برای خطایای مسائل فنی درون کامپیوترها و همچنین، در شبکه‌ها استفاده می‌شوند. خانواده‌ها و کسب و کارها از کی‌لاگرها به صورت قانونی برای نظارت بر استفاده از شبکه بدون اطلاع مستقیم کاربرها بهره می‌برند. اگرچه، افراد مخرب می‌توانند از کی‌لاگرها روی کامپیوترهای عمومی برای سرقت گذرواژه‌ها یا اطلاعات کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنند. به طور کلی، کی‌لاگرها را می‌توان برای مقاصد خوب و یا بد استفاده کرد. در اینجا، هدف از بیان روش ساخت کی لاگر در پایتون، استفاده از آن برای اهداف مثبتی مانند خطایابی و چنین مواردی است؛ بدیهی است عواقب هر گونه استفاده دیگر از این مطلب بر عهده کاربر بوده و مجله فرادرس در قبال آن مسئولیتی را نمی‌پذیرد. در این مطلب، چگونگی ساخت کی لاگر در پایتون برای سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس بیان شده است. برای این کار باید کتابخانه‌های پایتون زیر را دانلود کرد.

  • pywin32 [+]
  • ‘pyhook [+]

ساخت کی لاگر در پایتون برای سیستم‌عامل ویندوز

در ادامه، کد لازم برای ساخت کی‌لاگر در پایتون برای سیستم‌عامل ویندوز ارائه شده است.

اکنون، باید فایل در ویندوز، در مسیر C:\‎ و با عنوان Keylogger.py ذخیره و پس از آن، فایل پایتون اجرا شود. خروجی قطعه کد بالا، به این صورت است که کی‌لاگر در پس‌زمینه شروع به کار می‌کند و همه داده‌ها را روی فایل لوگ «“c:\output.txt» ذخیره می‌کند.

ساخت کی لاگر در پایتون برای سیستم‌عامل لینوکس

pyxhook نیازمند آن است که python-xlib نصب شده باشد. در صورتی که این مورد روی سیستم کاربر نصب نباشد، باید آن را با استفاده از دستور زیر نصب کرد.

کتابخانه pyxhook را می‌توان از اینجا [+] دانلود کرد.

خروجی قطعه کد بالا به این صورت است که کی‌لاگر در پس‌زمینه شروع به فعالیت و همه داده‌ها را در فایل file.log در مسیر /home/akash/Desktop ذخیره می‌کند. البته، نام کاربری (که در اینجا aksh است) برای سیستم‌های مختلف متفاوت است و هر فردی، باید  آدرس پوشه کاری خودش را در کد وارد کند.

اگر نوشته بالا برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

^^

الهام حصارکی (+)

«الهام حصارکی»، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات، گرایش سیستم‌های اطلاعات مدیریت است. او در زمینه هوش مصنوعی و داده‌کاوی، به ویژه تحلیل شبکه‌های اجتماعی، فعالیت می‌کند.

بر اساس رای 5 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *