تنظیم زیرنویس در نرم‌افزار پخش چندرسانه‌ای KMPlayer

نوشته: حمید شبانی مقدم 2 دقیقه مطالعه

خیلی اوقات برای شما هم پیش‌آمده است که فیلمی را همراه با زیرنویس دانلود کرده‌اید و زیرنویس با فیلم هماهنگ نیست؛ زیرنویس جلوتر از فیلم یا عقب‌تر از آن نشان داده می‌شود. با استفاده از برنامه KMPlayer می‌توانید این مشکل را حل کنید. در ادامه نحوه انجام تنظیم‌های آن آورده شده است.

چگونه ویدئو را با زیرنویس هماهنگ کنیم؟

KMPlayer یکی از بهترین انتخاب‌هاست. این برنامه فرمت‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کند و گزینه‌های زیادی برای انجام تغییرات دارد. یکی از این گزینه‌ها Subtitle است که تصویر زیر قابلیت‌های آن را نشان می‌دهد.

گزینه Subtitle Explorer را انتخاب کنید. با دقت در میان زیرنویس‌ها بگردید و آنهایی را که جلوتر یا عقب‌تر از فیلم هستند، ویرایش کنید. در پنجره Subtitle Explorer چندین گزینه برای ویرایش زیرنویس‌ها وجود دارد. شما با گزینه‌هایی که در بالای صفحه و سمت چپ قرار دارند می‌توانید زیرنویس‌ها را به جلو یا عقب حرکت دهید.

پایین این دکمه‌ها، تنظیمات فونت را می‌بینید. دکمه‌ای که خیلی به‌کار برده می‌شود دکمه S است. این دکمه به شما اجازه می‌دهد زیرنویس را با ویدئو هماهنگ کنید. در ادامه توضیحات مرحله‌به‌مرحله برایتان آورده شده است.

مرحله اول: در هنگام اجرای ویدئو و در یک مکان مکث کنید، یک کلمه یا یک جمله را بگیرید.

مرحله دوم: کلیدهای ترکیبی Alt +Q را بزنید یا بر روی صفحه کلیک‌راست و از Subtitles روی Subtitle Explorer کلیک کنید.

مرحله سوم: زیرنویس مربوط به بخشی از ویدئو که متوقف کردید را بیابید و انتخاب کنید.

مرحله چهارم: با کلیک روی متن نوشته‌شده، آن بخش از ویدئو با زیرنویس هماهنگ خواهد شد.

در سمت راست صفحه هم چند گزینه پیشرفته وجود دارد که در اینجا فقط کلید E به کار ما می‌آید. این گزینه کلمه اختصاری Subtitle Text Editor است که به شما اجازه می‌دهد متن زیرنویس را ویرایش کنید.

مزیت دیگر آن این است که می‌توانیم در یک زمان خاص از ویدئو زیرنویس قرار دهیم.

با چهار مرحله بالا به راحتی می‌توانید ویدئوهای خود را با زیرنویس هماهنگ کنید. همان‌طور که گفتیم گزینه‌های دیگری هم در دسترس است که نیازی به توضیح آنها ندانستیم اما اگر شما در مورد آنها اطلاعات دارید، برای ما در نظرات بنویسید.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد مطالب فوق، پیشنهاد می‌کنیم به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

منبع

بر اساس رای 156 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات

هوشنگ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

سلام. مطالبی که برای زیر نویس اعلام فرمودید بیشتر برای لپ تاپ بود لطف میکنید برنامه ای برای زیر بوسیله استفاده از گوشی موبایل معرفی کنید تا از این طریق بشود با گوشی فیلمهایی که میبینیم با زیر نویس دقیق باشد

eli ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

من هر کاری میکنم اصلا زیرنویسم باز نمیشه

اوشین ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

سلام برنامه ای برای زیرنویس شدن فیلم های زبان اصلی میخواستم توی سایت چیزی که مد نظرم بود رو پیدا نکردم میخوام فیلمهای زبان اصلی رو به صورت زیر نویس ببینم چه برنامه ای پیشنهاد میدین؟؟؟ممنون

zahra ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

سایتتوون واقعااا حرف نداره ممنون

سحر ۱۳ بهمن ۱۳۹۶

سلام من اینکارا رو انجام دادم.زیرنویسم درست و هماهنگ شد ولی وقتی فیلمو بستم دوباره پلی کردم دوباره زیرنویس و فیلم هماهنگ نب راهی نیس ک بتونیم تغییراتو سیو کنیم؟

Melina ۱۷ دی ۱۳۹۶

سعلام همه مراحل رو انجام دادم ولی نمیدونم بعد این چ کاری انجام بدم لطفا توضیح بدین؟

mohammad ۹ دی ۱۳۹۶

زیرنویس برنامه من تنظیم نمیشه