بسیاری از ما حداقل یک نفر را می‌شناسیم که اکانتی هک شده دارد. چه موضوع صحبت اکانتی در شبکه‌های اجتماعی مختلف باشد و چه سرویسی مانند جیمیل، راه‌های زیادی برای افزایش امنیت اکانت وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید خیالی آسوده‌تر داشته باشید. علاوه بر استفاده از قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای، تغییر رمز جیمیل هم می‌تواند راهی موثر برای جلوگیری از فعالیت‌های بدخواهانه هکرها باشد.

تغییر رمز جیمیل پروسه‌ای بسیار آسان است؛ فرقی هم ندارد که این کار را روی دسکتاپ انجام می‌دهید یا موبایل‌های مبتنی بر سیستم عامل‌های اندروید و iOS. به مطالعه این مقاله ادامه دهید تا با ۴ روش مختلف برای تغییر رمز جیمیل آشنا شوید.

تغییر رمز جیمیل روی آیفون یا آیپد

تغییر رمز جیمیل در آیفون - گام ۱

۱. اپلیکیشن Gmail را باز کنید. این اپلیکیشن آیکنی سفید رنگ دارد که حرف «M» به چندین رنگ روی آن نقش بسته است. اپلیکیشن جیمیل را می‌توانید روی صفحه هوم، درون App Library یا با جستجوی نام آن بیابید.

تغییر رمز جیمیل در آیفون - گام ۲

۲. روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید. این گزینه را می‌توانید در گوشه بالا سمت راست صفحه بیابید. اگر تصویر پروفایلی برای اکانت خود تعیین نکرده باشید، در عوض حروف ابتدایی نام و نام خانوادگی شما درون آیکنی دایره‌ای شکل نمایش داده می‌شود.

تغییر رمز جیمیل در آیفون - گام ۳

۳. روی گزینه Manage your Google Account کلیک کنید. این گزینه در بالای پنجره، درست زیر آدرس جیمیل شما به نمایش در می‌آید.

۴. روی تب Personal Info بزنید که در بالا و سمت چپ قرار گرفته.

تغییر رمز جیمیل در آیفون - گام ۵

۵. روی گزنیه Password بزنید. این گزینه در پایین‌ترین نقطه در بخش Basic info قرار گرفته.

تغییر رمز جیمیل در آیفون - گام ۶

۶. رمز عبور کنونی خود را وارد کرده و گزینه Next را بزنید. به محض اینکه پسوورد فعلی تایید شود، قادر به تعیین رمزی جدید خواهید بود.

تغییر رمز جیمیل در آیفون - گام ۷

۷. رمز عبور جدید را دو بار وارد کنید. پسووردتان را ابتدا در باکس New Password وارد و سپس در باکس Confirm New Password تکرار کنید.

تغییر رمز جیمیل در آیفون - گام ۸

۸. گزینه Change Password را بزنید که به شکل دکمه‌ای آبی‌رنگ در پایین صفحه نمایش داده شده. کار تغییر رمز جیمیل تمام است.

مجموعه فرادرس با هدف ارتقا دانش عمومی کاربران در استفاده از اینترنت و سرویس‌های بسیار کاربردی آن، مجموعه فیلمی را تحت عنوان آموزش روش صحیح جستجو در گوگل منتشر کرده است. لینک این دوره آموزش ویدیویی در ادامه آورده شده‌اند.

تغییر رمز جیمیل در اندروید

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۱

۱. تنظیمات اندروید را باز کنید. این گزینه معمولا به شکل یک آیکن چرخ‌دنده درون کشوی اپلیکیشن به نمایش در می‌آید. به صورت مشابه می‌توانید از بالای صفحه هوم به سمت پایین سوایپ کرده و روی گزینه چرخ‌دنده در گوشه بالا سمت راست بزنید.

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۲

۲. به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Google برسید. بسته به اینکه روی موبایل باشید یا تبلت، ممکن است عبارت «G» در کنار گزینه Google نقش بسته باشد.

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۳

۳. گزینه Manage you Google Account را بزنید. این گزینه تنظیمات اکانت گوگل را باز می‌کند.

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۴

۴. به پایین اسکرول کرده و به سراغ گزینه Password بروید. این گزینه زیر هدر «Signing in to Google» تعبیه شده.

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۵

۵. رمز عبور کنونی را وارد کرده و Next را بزنید. به این ترتیب به صفحه Password هدایت خواهید شد.

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۶

۶. در باکس بالایی، پسوورد جدید خود را وارد کنید. مطمئن شوید که پسوورد جدید حداقل ۸ کاراکتر داشته باشد و ترکیبی از حروف، اعداد و سمبل‌ها باشد.

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۷

۷. پسوورد جدیدتان را مجددا در باکس Confirm New Password وارد کنید. بدیهی است که باید پسوورد را به همان صورتی که در باکس نخست وارد کرده‌اید تایپ کنید.

تغییر رمز جیمیل روی اندروید گام ۸

۸. گزینه Change Password را بزنید که به شکل دکمه‌ای آبی‌رنگ در پایین صفحه نمایش داده شده. کار تغییر رمز جیمیل تمام است.

تغییر رمز جیمیل با صفحه تنظیمات اکانت روی کامپیوتر

تغییر رمز جیمیل روی وب گام 1

۱. روی مرورگر دلخواه خود به آدرس صفحه تنظیمات گوگل (+) بروید. این صفحه در واقع برای ورود به اکانت گوگل است. اگر از پیش وارد اکانت شده باشید، تنظیمات اکانت به نمایش در می‌آید. در غیر این صورت وارد اکانت خود شوید.

تغییر رمز جیمیل روی وب گام 2

۲. روی گزینه Personal Info در پنل سمت چپ کلیک کنید. اگر چنین گزینه‌ای نمی‌بینید روی منوی تعبیه شده در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید تا گزینه‌های بیشتر به نمایش درآیند.

تغییر رمز جیمیل روی وب گام 3

۳. روی Password کلیک کنید که در پنل راستی، زیر بخش Basic Info به چشم می‌خورد.

تغییر رمز جیمیل روی وب گام ۴

۴. پسوورد فعلی را وارد کرده و Next را بزنید. حالا وارد صفحه Password خواهید شد.

تغییر رمز جیمیل روی وب گام ۵

۵. رمز عبور جدیدتان را در باکس بالایی وارد کنید. مطمئن شوید که پسوورد جدید حداقل ۸ کاراکتر داشته باشد و ترکیبی از حروف، اعداد و سمبل‌ها باشد.

تغییر رمز جیمیل روی وب گام ۶

۶. پسوورد جدیدتان را مجددا در باکس Confirm New Password وارد کنید. بدیهی است که باید پسوورد را به همان صورتی که در باکس نخست وارد کرده‌اید تایپ کنید.

تغییر رمز جیمیل روی وب گام ۷

۷. گزینه Change Password را بزنید که به شکل دکمه‌ای آبی‌رنگ در پایین صفحه نمایش داده شده. کار تغییر رمز جیمیل تمام است.

معرفی فیلم‌های آموزش مهارت‌های کاربردی کامپیوتر

مجموعه فرادرس گستره متنوعی از فیلم‌های آموزش مهارت‌های کاربردی کامپیوتر را آماده کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. این فیلم‌های آموزشی که عناوین مختلفی مانند آموزش ویندوز، مجموعه نرم‌افزارهای آفیس، تایپ ده انگشتی و غیره را در بر می‌گیرند برای هر کاربری در دنیای امروز مفید بوده و می‌توانند مهارت افراد در بهره‌گیری از بسیاری از نرم‌افزارهای عمومی را برای انجام امور روزمره افزایش دهند.

بازیابی پسورد جیمیل فراموش شده

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۱

۱. در مرورگر دلخواه خود به صفحه بازیابی رمز عبور اکانت گوگل (+) بروید. روی هر مرورگری در کامپیوتر، موبایل یا تبلت قادر به دسترسی یافتن به این سایت هستید.

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۲

۲. ایمیل خود را وارد کرده و Next را بزنید.

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۳

۳. گزینه Try Another Way را انتخاب کنید. از آن‌جایی که پسوورد خود را نمی‌دانید، باید از یکی از متدهای بازیابی گوگل استفاده کنید.

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۴

۴. گزینه Text را انتخاب کنید که در پایین صفحه قرار گرفته. با این کار گوگل یک کد تایید برای شماره موبایلی که پیشتر در سرویس جیمیل وارد کرده‌اید ارسال می‌کند.

  • اگر ترجیح می‌دهد که اپراتور خودکار گوگل با شما تماس بگیرد، گزینه Call را بزنید.
  • اگر هیچ شماره موبایلی به اکانت گوگل شما متصل نیست، می‌توانید کد تایید را از طریق ایمیل خود دریافت کنید. گزینه‌هایی که در این صفحه مشاهده می‌کنید بستگی به اطلاعاتی دارند که در اختیار گوگل گذاشته‌اید.
  • ممکن است لازم باشد که با وارد کردن شماره موبایل یا ایمیل آدرس خود در باکس پایین صفحه، آن را تایید کنید. بعد از این مرحله گزینه Next را بزنید.

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۵

۵. کد تایید را دریافت کنید. وارد پیامک‌های موبایل یا اپلیکیشن ایمیل خود شوید، پیام ارسالی از سوی گوگل را انتخاب و کد شش رقمی را کپی کنید یا به خاطر بسپارید.

  • اگر گزینه Call را انتخاب کرده‌اید، به تماس گوگل پاسخ داده و به صدایی که کد را اعلام می‌کند به دقت گوش دهید.

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۶

۶. کد تایید را وارد کنید. درون باکسی که میانه صفحه تعبیه شده، کد شش رقمی دریافتی را وارد کرده و Next را بزنید.

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۷

۷. پسوورد را برای بار دوم وارد کنید. رمز عبورتان را درون باکس بالایی و همینطور باکس پایینی وارد کنید. بدیهتا پسوورد در هر دو باکس باید کاملا یکسان باشد.

بازیابی و تغییر رمز جیمیل گام ۸

۸. گزینه Change Password را بزنید که به شکل دکمه‌ای آبی‌رنگ در پایین صفحه نمایش داده شده. کار تغییر رمز جیمیل تمام است.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

شایان ضیایی دانش‌آموخته مترجمی زبان است. فعالیت‌های کاری او در حوزه تکنولوژی، ویدیوگیم و دانش بوده و در حال حاضر گستره متنوعی از مقالات مجله فرادرس را می‌نویسد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها