زمانی‌که پروفایل اینستاگرام را بررسی می‌کنیم به ویژگی‌های خاصی در آن برمی‌خوریم. در پروفایل اینستاگرام، تعداد دنبال‌کنندگان (فالوورها)، نام، نام کاربری، بیو اینستاگرام و موارد مختلف دیگری نمایش داده می‌شوند. اگر در فکر توسعه کسب‌وکار خود از طریق تولید محتوا و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی باشید ممکن است بخواهید اطلاعات مختلفی را از جمله محل فروشگاه خود را در بیو اینستاگرام قرار دهید. در این مطلب یاد می‌گیریم که چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم تا مشتریان به فروشگاه ما دسترسی داشته باشند.

اهمیت لوکیشن در بیو اینستاگرام

اینستاگرام به تنهایی به کاربران خود اجازه نمی‌دهد که در متن بیو اینستاگرام، لوکیشین درج کنند. اگر بخواهیم یاد بگیریم که چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم در مرحله اول باید حساب کاربری خود را از حساب «شخصی» (Personal) به حساب «تجاری» (Business) تبدیل کنیم. زمانی که در رابطه با پروفایل اینستاگرام صحبت می‌کنیم، حساب کاربری تجاری، قابلیت‌های بیشتری نسبت به حساب شخصی دارد. نه تنها در حساب کاربری می‌توانید لوکیشن ثبت کنید، بلکه امکان اضافه کردن آدرس وب‌سایت، شماره تلفن، آدرس ایمیل و موارد مشابه را به طور همزمان خواهید داشت.

اگر کسب‌وکاری دارید و می‌خواهید از اینستاگرام برای افزایش فروش و جلب مشتری استفاده کنید باید از حساب تجاری برای این کار بهره بگیرید تا در بیو اینستاگرام خود اطلاعات دقیقی همچون شماره‌های تماس، آدرس ایمیل و فروشگاه را درج کنید. هنگامی که بازدیدکننده‌ای بر روی لوکیشن درج شده کلیک کند، به طور خودکار به برنامه‌های مسیریاب وصل می‌شود تا در کوتاه‌ترین زمان به فروشگاه شما دسترسی پیدا کند.

با توجه به اهمیت یادگیری تبلیغ‌نویسی در بازاریابی دیجیتال، «فرادرس» فیلم آموزش تبلیغ نویسی (Copywriting) را منتشر کرده که لینک آن در ادامه آمده است.

چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم

برای این‌که بدانیم چگونه در بیو اینستاگرام لوکیشن بزنیم باید مراحل ساده‌ای را طی کنیم و این مراحل در چند دقیقه انجام می‌شوند. بعد از این‌که حساب کاربری خود را به حساب تجاری تغییر دادید، به صفحه اصلی پروفایل خود بروید و دکمه «Edit Profile» را لمس کنید.

چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم

در بخش «Public Business Information»،‌ منوی «Contact Option» را انتخاب کنید.

چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم

در ادامه، «Business address» را انتخاب کنید.

چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم

در این قسمت باید آدرس شهر و محله خود را به همراه «Zip Code» وارد و در نهایت علامت «$$\checkmark$$» یا «Done» را لمس کنید تا در بیو شما نمایش داده شود. به همین سادگی یاد گرفتیم که چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم اما باید توجه داشته باشید که این روش ممکن است محدودیت‌هایی را ایجاد کند. به طور مثال، در برخی موارد نمی‌توان آدرس را به طور دقیق ثبت کرد یا این‌که ممکن است بخواهید بدون تغییر حساب کاربری از شخصی به تجاری، موقعیت خود را در اینستاگرام ثبت کنید.

بهترین روش برای ثبت موقعیت مکانی در اینستاگرام، استفاده از بهلینک است که در ادامه، توضیحات بیشتری در رابطه با آن ارائه خواهیم کرد.

استفاده از بهلینک برای ثبت لوکیشن در بیو اینستاگرام

پیش‌تر یاد گرفتیم که چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم اما همانطور که گفته شد، این روش محدودیت‌هایی به همراه دارد. علاوه بر این، در بیو اینستاگرام تنها امکان درج ۱۵۰ کاراکتر وجود دارد و در نتیجه، فضایی برای درج آدرس پستی دقیق نیست. از این‌رو، بهترین کار این است از لینکی استفاده کنیم که بازدیدکنندگان با کلیک بر روی لینک – یا لمس آن – به تمامی اطلاعات مورد نظر را علاوه بر لوکیشن نیز دسترسی داشته باشند. برای این کار می‌توان از بهلینک کمک گرفت.

با استفاده از بهلینک، علاوه بر امکان ثبت آدرس پستی، نحوه مسیریابی در اپلیکیشن‌های مسیریاب مثل گوگل‌مپ و «Waze» فراهم می‌شود تا مشتریان شما در کمترین زمان ممکن به فروشگاه شما دسترسی داشته باشند. در ادامه نحوه ایجاد این لینک و این‌که چطور در بیو اینستا لوکیشن بزنیم را به کمک بهلینک آموزش می‌دهیم. در ابتدای کار باید با مراجعه به این لینک به صفحه اصلی بهلینک وارد شوید و بر روی دکمه «ایجاد بهلینک» کلیک کنید.

در ادامه، پنجره زیر برای شما نشان داده خواهد شد که باید آدرس ایمیل خود را در آن وارد کنید و یک نام و گذرواژه برای بهلینک خود در نظر بگیرید.

بعد از فشردن دکمه «ثبت‌نام»، صفحه‌ای به شما نمایش داده خواهد شد که در آن، بهلینک‌های شما نشان داده می‌شوند اما با توجه به این‌که هنوز بهلینکی نساخته‌اید، این صفحه به صورت زیر خواهد بود که باید بر روی دکمه «ایجاد بهلینک جدید» کلیک کنید.

در ادامه کار، صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایان می‌شود که باید اطلاعات اولیه‌ای را در آن وارد کنید که در پایین هریک از کادرها، توضیح کوتاهی در رابطه با آن داده شده است. بعد از پر کردن کادرهای خالی، بر روی دکمه «ساخت بهلینک و رفتن به گام بعد» کلیک کنید.

حال به بخش اصلی تنظیمات بهلینک می‌رسیم که شامل منوهای باز شونده است و در هریک از منوها، اطلاعاتی را باید وارد کنیم. تنظیمات این بخش در تصویر زیر آورده شده است.

آدرس و مسیریابی

از آن‌جایی که می‌خواهیم یاد بگیریم چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم در ابتدا به شرح آخرین گزینه در این صفحه یعنی آدرس و مسیریابی می‌پردازیم و سپس سایر موارد را توضیح خواهیم داد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این امکان وجود دارد که آدرس پستی خود را به همراه لینک آدرس‌ها در گوگل‌مپ و Waze درج کنید.

در انتهای کار، آنچه که به عنوان خروجی نمایش داده می‌شود، تصویری مشابه زیر خواهد بود که در اینجا، آدرس‌های فرادرس و مسیریابی را در تصویر زیر می‌بینید. مشابه این تصویر نیز برای بازدیدکنندگان از صفحه اینستاگرام شما نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی بهلینک ایجاد شده، به این صفحه دسترسی خواهند داشت.

تنظیمات اصلی

حال که یاد گرفتیم چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم به بررسی سایر تنظیمات بهلینک خواهیم پرداخت. در بخش تنظیمات اصلی، تغییر عنوان صفحه و توضیحات درج شده در بخش «بایو» قابل تغییر هستند.

اطلاعات تماس

شماره‌های تماس و سایر راه‌های ارتباطی را در این بخش وارد کنید. با این کار، علاوه بر دکمه‌های تماس و ایمیل در بیو اینستاگرام، سایر راه‌های ارتباطی با مخاطب در دسترس او قرار می‌گیرند.

بعد از پر کردن کادرهای خالی در بالا، خروجی نشان داده شده به کاربر مشابه زیر خواهد بود.

لینک ها

اگر بخواهید لینک‌های مختلفی را مانند آخرین پست‌های وبلاگ خود یا لینک صفحه فرود را مشخص کنید باید در این بخش، تنظیمات مربوط به آن‌را انجام دهید.

به عنوان نمونه، برخی از لینک‌های مهم فرادرس در خروجی بهلینک تصویر زیر نمایش داده شده‌اند.

سوالات رایج

پاسخ سولات متداول مشتریان خود را در این بخش وارد کنید تا آن‌ها پیش از تماس با شما به پاسخ سوالات خود رسیده باشند.

به طور مثال، پاسخ برخی از سوالات متداول کاربران فرادرس در تصویر زیر نمایش داده شده است.

متن و توضیح

توضیحات اضافه‌ای همچون قوانین شرکت در مسابقه، تاریخچه فعالیت، شماره حساب‌های واریز وجه و موارد مشابه را در بخش «متن و توضیحات» وارد کنید.

در تصویر زیر نیز خروجی نمونه‌ای از توضیحات نشان داده شده است.

در انتهای کار و زمانی که تنظیمات را ذخیره کردید، به صفحه اول هدایت می‌شوید با این تفاوت که فهرستی از بهلینک‌های شما مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شوند.

با کلیک بر روی دکمه «مشاهده»، خروجی نهایی بهلینک ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد که نمونه‌ای از بهلینک فرادرس را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

استفاده از بهلینک در بیو اینستاگرام

دیدیم که چگونه در بیو اینستا لوکیشن بزنیم اما این لوکیشن در بهلینک ثبت شده است و باید بهلینک را در بیو اینستاگرام قرار دهید. در این آموزش، نمونه‌ای از یک «به‌آیدی» را با نام «faralink» ایجاد کردیم. اگر بخواهیم به آدرس بهلینک آن دسترسی پیدا کنیم و این آدرس را در بیو اینستاگرام درج کنیم باید نام بهلینک را به شکل «https://behl.ink/example» کپی کنیم. در مثال ارائه شده نیز باید به جای «example»، نام به‌آیدی وارد شود. مثلا آدرس بهلینک faralink به صورت زیر خواهد بود.

https://behl.ink/faralink

در صورتی که بخواهید اطلاعات بهتر و بیشتری در رابطه با بهلینک کسب کنید پیشنهاد می‌کنیم مطلب «بهلینک — سرویسی برای درج چند لینک در بیو اینستاگرام» را مطالعه کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

سهیل بحر کاظمی (+)

«سهیل بحرکاظمی» دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی نفت، گرایش مهندسی مخازن هیدروکربوری از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است. به عکاسی و شیمی آلی علاقه دارد و در زمینه‌ متون شیمی به تولید محتوا می‌پردازد.

بر اساس رای 2 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *