ویکی‌پدیا، این دانش‌نامه‌ی غنی و کاربردی آنلاین، «طراحی گرافیک» را به شکلی جالب و البته گویا تعریف می‌کند. در صفحه‌ی مرتبط به این موضوع می‌خوانیم، «طراحی گرافیک، به فرآیند ارتباط بصری و حل مسئله با استفاده از یک یا چند تایپوگرافی، عکس و تصویر‌سازی گفته می‌شود. طراحان گرافیکی از طریق خلق و ادغام نشانه‌ها، متون و تصاویر تلاش می‌کنند تا ایده و یا پیغامی را به شکل بصری به عموم ارائه نمایند. آنها به این منظور و برای رسیدن به ترکیب‌بندی لازم در آثار خود از تایپوگرافی، انواع هنرهای دیداری و تکنیک‌های صفحه‌آرایی نهایت بهره را می‌گیرند. از جمله کاربردهای رایج طراحی گرافیکی می‌توان به خلق لوگو‌های تجاری و برند‌سازی، صفحه‌آرایی و زیبا‌سازی مجلات، کتاب‌ها و روزنامه‌ها اشاره کرد. ضمن اینکه هنر مورد اشاره در موارد دیگری مانند طراحی محیطی، صنعت تبلیغات، طراحی وب، بسته‌بندی محصولات و… نیز به شکل گسترده‌ای مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.»

آگاهی از اصول طراحی گرافیک به هر کسی که به این کار علاقه‌مند است یا به آن اشتغال دارد، کمک می‌کند تا به شکلی علمی‌تر و صد البته بهینه‌تر آثار خود را ایجاد نماید و در نهایت طرح‌هایی را خلق کند، که با مخاطب ارتباط بصری را به صورتی مطلوب‌تر برقرار می‌سازند. در همین راستا، به تازگی مجموعه مطالبی را در رابطه با اصول طراحی گرافیکی در وبلاگ فراردس منتشر ساخته‌ایم و می‌توانید فهرستی از آنها را در ادامه‌ی مطلب مشاهده کرده و با کلیک روی هر عنوان آن را مطالعه کنید.

 

مطالب مرتبط:

رضا مقدری (+)

رضا مقدری، دانش آموخته حوزه علوم کامپیوتر و علاقه‌مند به خبرنگاری در زمینه تکنولوژی است. او سال‌هاست که در عرصه تولید محتوای آنلاین فعالیت می‌کند و باور دارد تنها محدودیت در مسیر پیشرفت، ذهن انسان است. رضا اکنون سردبیری و سرپرستی مجله علمی-آموزشی فرادرس را برعهده دارد.

بر اساس رای 10 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *