تقلب نامه (Cheat Sheet)، متنی کوتاه اما جامع پیرامون یک موضوع مشخص است. هدف اصلی ارائه تقلب‌نامه، انتقال مفاهیمِ مرتبط با یک موضوع به صورت کامل، در کمترین زمان ممکن است. با استفاده از تقلب‌نامه می‌توان چکیده مفاهیم بیان شده در کلاس‌های درس را در مدت زمانی بسیار اندک فرا گرفت. بنابراین در هنگام تمرین، حل سوالات و یا شب امتحان به جای ورق زدن کتابی چند صد صفحه‌ای می‌توانید با مراجعه به تقلب‌نامه به مقصود خود دست یابید. با توجه به اهمیت بیان شده، وبلاگ فرادرس اقدام به انتشار تقلب‌نامه‌هایی در حوزه‌های گوناگون کرده است. به منظور دسترسی به این تقلب‌نامه‌ها می‌توانید از این لینک استفاده کنید. نوشته حاضر در برگیرنده تقلب‌نامه حسابان، پیرامون «مفاهیم و فرمول های انتگرال» است.

تقلب‌نامه فرمول های انتگرال

در این تقلب‌نامه، ابتدا فرمول‌های محاسبه انتگرال توابع مختلف ارائه شده، سپس کاربرد‌‌هایی از آن و نهایتا روش‌های عددیِ محاسبه انتگرال شرح داده شده است. همچنین، فرمول محاسبه انتگرال توابع مثلثاتی به تفکیک بیان شده‌اند. یکی از کابرد‌های انتگرال محاسبه حجم و سطح اشکال مختلف هندسی است. در تقلب‌نامه «مفاهیم و فرمول های انتگرال» روش‌ها و روابط مربوط به محاسبه سطح و حجم اشکال نیز ارائه شده است. به‌طور خلاصه، این تقلب‌نامه موضوعات زیر را در بر دارد:

در صورت مفید بودن مطلب فوق، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

^^

اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

«مجید عوض‌زاده»، فارغ‌ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران است. فیزیک، ریاضیات و مهندسی مکانیک از جمله مباحث مورد علاقه او هستند که در رابطه با آن‌ها تولید محتوا می‌کند.

بر اساس رای 21 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 نظر در “تقلب نامه (Cheat Sheet) فرمول های انتگرال

  • یه تحقیق در مورد سیاه چاله های فضایی انجام دادم به یه نتیجه کلی رسیدم که انرژی کل کهکشان از قوص کمان کوانتومی می باشد یک هزارم انرژی موجود در سیال سیاه چاله ها برابر ۱۲۰ سال انرژی زمینی هستش که در کمان اول ۳ برابر انرژی خروجی بیشتر از کمان آخر می باشد و

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *