تقلب‌نامه (Cheat Sheet)، متنی کوتاه اما جامع پیرامون یک موضوع مشخص است. هدف اصلی ارائه تقلب‌نامه، انتقال مفاهیمِ مرتبط با موضوع به صورت کامل، در کمترین زمان ممکن است. با استفاده از تقلب‌نامه می‌توان چکیده مفاهیم بیان شده در کلاس‌های درس را در مدت زمانی بسیار اندک فرا گرفت. بنابراین در هنگام تمرین، حل سوالات و یا شب امتحان به جای ورق زدن کتابی چند صد صفحه‌ای می‌توانید با مراجعه به تقلب‌نامه به مقصود خود دست یابید. با توجه به اهمیت بیان شده، وبلاگ فرادرس اقدام به انتشار تقلب‌نامه‌هایی در حوزه‌های گوناگون کرده است. به منظور دسترسی به این تقلب‌نامه‌ها می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

در این مطلب، «تقلب‌نامه فرمول‌های تبدیل لاپلاس» ارائه شده است. تبدیل لاپلاس، یکی از ابزارهای مهم ریاضی است که با استفاده از آن می‌توان معادلات دیفرانسیل و انتگرال پیچیده را به معادلات جبری ساده تبدیل کرد. همچنین می‌توان آن را برای تبدیل عمل کانولوشن به ضرب به‌کار برد. انتقال توابع زمانی به حوزه فرکانس، تحلیل مدارهای الکتریکی و پردازش سیگنال از دیگر مواردی است که تبدیل لاپلاس در آن‌ها کاربرد دارد. در «تقلب‌نامه تبدیل لاپلاس»، مهم‌ترین و رایج‌ترین فرمول‌های محاسبه تبدیل لاپلاس گنجانده شده است.

برای دانلود این تقلب‌نامه، روی لینک زیر کلیک کنید.

فرمول های تبدیل لاپلاسدانلود تقلب‌نامه (+ کلیک کنید)

اگر می‌خواهید درباره تبدیل لاپلاس مطالب بیشتری یاد بگیرید، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

به عنوان حامی، استارتاپ، محصول و خدمات خود را در انتهای مطالب مرتبط مجله فرادرس معرفی کنید.

telegram
twitter

سید سراج حمیدی

«سید سراج حمیدی» دانش‌آموخته مهندسی برق است. فعالیت‌های کاری و پژوهشی او در زمینه سیستم‌های فتوولتائیک و کاربردهای کنترل در قدرت بوده و، در حال حاضر، آموزش‌های مهندسی برق و ریاضیات مجله فرادرس را می‌نویسد.

بر اساس رای 2 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *