نجوم 437 بازدید

انعکاس آسمان شب در این دریاچه آرام، شگفتی‌‌های زمین و آسمان را دو چندان کرده است. شاید چشمگیرترین چیز در این آسمان تاریک که بیش از همه توجه را به خود جلب می‌‌کند، نوار مرکزی «کهکشان راه شیری» (Milky Way Galaxy) باشد که به صورت یک نوار مورب در تصویر دیده می‌‌شود. در سمت راست این نوار مورب، «کهکشان‌‌های اقماری» (Satellite Galaxies) راه شیری شامل ابر ماژلانی بزرگ (LMC) و ابر ماژلانی کوچک (SMC) قرار دارند. نوار رنگارنگ کم‌‌نور «هواتاب» (Airglow) که در سرتاسر آسمان پراکنده شده است، ستاره‌‌های درخشان بسیار همچون ستاره «قلب‌‌العقرب» (Antares) و سیاره درخشان «مشتری» (Jupiter) درست در بالای مرکز تصویر، از جمله زیبایی‌‌ها و اجرامی هستند که در این آسمان تاریک به چشم می‌‌خورند.

انعکاس آسمان شب

برای مشاهده تصویر در اندازه کامل، کلیک کنید.

این تصویر، حاصل ترکیب نوردهی‌‌هایی است که همگی با همان دوربین و از همان مکان در مدت ۳۰ دقیقه و در اواسط ماه مِی از ساحل دریاچه Bonney Riverland واقع در استرالیای جنوبی گرفته شده‌‌اند. علاوه بر نیمرخ سیاه و بازتاب درختان مرده‌‌ای که در امتداد دریاچه قرار دارند، چراغ‌‌های شهر کوچک بارمرا (Barmera) نیز در این تصویر قابل مشاهده هستند. شما می‌‌توانید در ماه جولای شاهد طلوع سیاره‌‌های مشتری و «زحل» (Saturn) در آسمان شب (نزدیک به شرق) باشید، درست زمانی که خورشید در مغرب غروب می‌‌کند.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

بر اساس رای 2 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

«سیده فضیله حمیدی» فارغ‌‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک است. از جمله مباحث مورد علاقه او نجوم و کیهان‌‌شناسی است و در این زمینه به تولید محتوا می‌‌پردازد.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *