تصویری که در اینجا مشاهده می‌‌کنید، از آسمان صاف و تاریک منطقه آبشار وانون (Wannon) در جنوب غربی ویکتوریا (Victoria) واقع در استرالیا گرفته شده است. در این تصویر، علاوه بر تابش ستاره‌‌ها و رد ماهواره‌‌ها، «ابر ماژلانی بزرگ» (Large Magellanic Cloud) که به عنوان «کهکشان اقماری» (Satellite Galaxy) راه شیری (Milky Way) شناخته می‌‌شود، نیز در بالای درخت به چشم می‌‌خورد.

از قارچ شبح تا ابر ماژلانی

برای مشاهده تصویر در اندازه کامل، کلیک کنید.

نور شب‌‌تاب سبز رنگی که در پیش‌‌زمینه این تصویر دیده می‌‌شود، نور ساطع‌‌شده از یک نوع قارچ به نام قارچ شبح (Omphalotus Nidiformis) است. تابش شبح مانند این قارچ در حقیقت به صورت سبز مات است، اما در تصویر گرفته شده توسط دوربین دیجیتالی به صورت سبز درخشان به نظر می‌‌رسد. برای ایجاد این چشم‌‌انداز دو تصویر با هم ترکیب شده‌‌اند که یکی از آن‌‌ها روی ستاره‌‌های دوردست و ابر ماژلانی بزرگ که تقریباً ۱۶۰ هزار سال نوری از زمین دور است، متمرکز شده و دیگری روی پیش‌‌زمینه و تابش سبز رنگ قارچ با فاصله چند نانو ثانیه نوری از لنز دوربین.

اگر نوشته بالا برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

سیده فضیله حمیدی (+)

«سیده فضیله حمیدی» فارغ‌‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک است. از جمله مباحث مورد علاقه او نجوم و کیهان‌‌شناسی است و در این زمینه به تولید محتوا می‌‌پردازد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *