طراحی و گرافیک ۱۴۰۲ بازدید

قصد دارید لوگوی بزرگی را که به صورت لایه‌ای جدا روی تصویرتان قرار گرفته، کوچک‌تر کنید؟ برای انجام این کار باید به تغییر سایز لایه در فتوشاپ مشغول شوید و در این مقاله، نحوه انجام آن را به شما می‌آموزیم. شما می‌توانید اندازه یک عکس کامل را از طریق Paint 3D یا دیگر نرم‌افزارهای رایج ویرایش تصویر تغییر دهید. اما ابزار قدرتمندتری مانند فتوشاپ، کنترل بهتری روی عناصر مختلف تصویر مورد نظرتان در دسترس قرار می‌دهد. در واقع فتوشاپ گزینه‌های متعددی برای تغییر سایز لایه‌ها فراهم آورده است. شما می‌توانید آزادانه با ماوس خود سایز لایه‌ها را تغییر داده یا با اندازه‌ای ثابت، سایز لایه‌ها را عوض کنید.

فیلم آموزشی تغییر سایز لایه در فتوشاپ

دانلود ویدیو

ناگفته نماند که این نوشتار تنها بر نحوه تغییر سایز لایه در فتوشاپ متمرکز است، اما اگر می‌خواهید با تمام تنظیمات و قابلیت‌های فتوشاپ به صورت کامل آشنا شوید، مطالعه آموزش جامع ادوبی فتوشاپ را پیشنهاد می‌کنیم.

تغییر سایز لایه در فتوشاپ با استفاده از ابزار فرم آزاد (FreeForm)

۱. به منظور تغییر سایز آزادانه یک لایه از طریق ماوس یا تاچ‌پد خود، به سراغ گزینه فرم آزاد (FreeForm) در فتوشاپ بروید.

۲. در سمت راست صفحه اصلی برنامه فتوشاپ، پنل «Layers» را یافته و لایه مورد نظرتان را برای تغییر اندازه انتخاب کنید.

نکته: در صورتی که پنل «Layers» در دیدرس شما نیست، از نوار منوی فتوشاپ گزینه Window و سپس Layers را بزنید.

۳. پس از انتخاب لایه برای تغییر اندازه، روی گزینه Edit واقع در نوار منوی فتوشاپ کلیک کرده و گزینه Free Transform را انتخاب کنید.

۴. پس از انجام این عمل، در اطراف عکس خود دستگیره‌هایی خواهید دید. روی یکی از این دستگیره‌ها کلیک کرده و در ادامه به وسیله کشیدن ماوس یا تاچ‌پد خود، سایز لایه را عوض کنید. شما می‌توانید این دستگیره‌ها را آزادانه به هر سمتی که بخواهید بکشید.

تغییر سایز لایه در فتوشاپ با استفاده از ابزار FreeForm

پس از اینکه کارتان با انتخاب اندازه لایه تمام شد، آیکن علامت تیک را در بالای صفحه اصلی فتوشاپ بیابید. با کلیک روی این آیکن، تغییرات اعمال شده روی لایه مورد نظرتان، نهایی می‌شود.

در این مرحله تصویر خود را از طریق انتخاب گزینه File از نوار منوی فتوشاپ و سپس زدن گزینه Save As، ذخیره کنید.

با این روش آسان و کاربردی می‌توانید سایز لایه‌های تصویر خود را در فتوشاپ تغییر دهید.

معرفی مجموعه فیلم‌های آموزش فتوشاپ (Photoshop)

تغییر سایز لایه در فتوشاپ

با توجه به گستردگی در استفاده و ضرورت آگاهی کلی و جزئی از نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ (Photoshop)، مجموعه فرادرس، آموزش‌های مربوط به کارکردهای مختلف این برنامه را در سطوح متفاوت و در یک مجموعه غنی گردآوری کرده و در اختیار علاقه‎‌مندان قرار داده است.

این مجموعه شامل 82 ساعت فیلم آموزشی از 24 عنوان اعم از آموزش فتوشاپ برای عکاسان، آموزش سایه زدن حروف در فتوشاپ، آموزش ساخت جلوه های ویژه در فتوشاپ، آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری، آموزش آشنایی با پنل Adjustments در فتوشاپ و دیگر موارد است. آموزش‌های مذکور برای کاربران در سطوح عمومی و مقدماتی و هم‌چنین تخصصی‌تر مفید بوده و انجام امور پر استفاده را برای شما آسان‌تر می‌سازند.

تغییر سایز لایه در فتوشاپ با استفاده از اندازه معین

برای تغییر سایز لایه خود به اندازه مشخص، از ابزار حرکت‌دهی (Move Tool) فتوشاپ بهره ببرید. با این ابزار می‌توانید به صورت دستی اندازه طول و عرض لایه خود را وارد کنید.

برای استفاده از این روش، در قسمت «Layers» واقع در نوار سمت راستی فتوشاپ، لایه‌ای را که قصد تغییر سایز آن را دارید، انتخاب کنید.

تغییر سایز لایه در فتوشاپ با استفاده از اندازه معین
از قسمت فهرست ابزار در سمت چپ در نمای اصلی فتوشاپ، به سراغ ابزار «Move» بروید. این ابزار باید اولین مورد در فهرست باشد. روش دیگر فعال‌سازی این ابزار، فشردن کلید V روی کیبوردتان است.
گزینه «Show Transform Controls» را در بالای صفحه اصلی فتوشاپ فعال کنید.
پس از انجام این عمل، در اطراف عکس خود دستگیره‌هایی را خواهید دید. روی یکی از آن‌ها کلیک کرده اما دستگیره مورد نظر را نکشید.
آموزش تغییر سایز لایه در فتوشاپ

در بالای صفحه اصلی فتوشاپ، با کادرهای نوشتاری گوناگونی مواجه می‌شوید. در این‌جا، روی کادر «W» بزنید و طول جدید لایه خود را به همراه «px» وارد کنید. سپس به سراغ کادر «H» رفته و عرض جدید لایه خود را به همراه «px» وارد کنید.

علت استفاده از «px» این است که اندازه‌های وارد شده توسط شما به واحد پیکسل هستند.

چگونگی تغییر سایز لایه در فتوشاپ
سایز لایه شما در فتوشاپ به صورت آنی تغییر خواهد کرد. در صورت نیاز، لایه را برای تغییر موقعیت روی عکس خود بکشید. سپس در بالای صفحه اصلی فتوشاپ، روی آیکن علامت تیک کلیک کنید.
تصویر خود را از طریق انتخاب گزینه File از نوار بالایی فتوشاپ و سپس زدن گزینه Save As، ذخیره کنید.

از طریق روش‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، می‌توانید به تغییر سایز لایه در فتوشاپ بپردازید. این روش‌ها به شما امکان عوض کردن شکل و اندازه هرکدام از لایه‌های تصویرتان را می‌دهند.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

بر اساس رای ۰ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

«ماهور فریمان»، دانش آموخته مقطع کارشناسی در رشته روانشناسی است. وی در حال حاضر در زمینه آموزش‌های مرتبط با تکنولوژی فعالیت می‌کند.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر