نجوم 32 بازدید

در این تصویر، به‌‌نظر می‌‌رسد خورشید مانند یه توپ نارنجی درحال غلت خوردن روی یک تپه است. این تصویر دوازده روز پیش هنگامی که خورشید در آن سوی یک تپه درحال طلوع بود به‌‌همراه یک پیش‌‌زمینه جذاب گرفته شد. قرص خورشید پنج لکه خورشیدی را نشان داد. این تعداد با توجه به اینکه در فعالیت چند سال گذشته خورشید درطول «کمینه خورشیدی» (Solar Minimum) بیشتر روزها هیچ لکه‌‌ای نشان داده نمی‌‌شد، بسیار زیاد است.

لکه های خورشید

با نگاهی دقیق به تپه Sierra del Cid در «پرتر» (Perter) اسپانیا، نه‌‌تنها درختان کاج بلکه برحسب تصادف سه برادر عکاس نیز به‌‌صورت سایه‌‌نما دیده می‌‌شوند. در این تصویر تک‌‌نوردهی، درختان و برادران عکاس حدوداً ۳/۵ کیلومتر دور بودند. فیلتر تاریکی که در این عکس استفاده شده است، خورشید معمولاً درخشان را کم‌‌نور کرده و جزئیات بسیاری را در لکه‌‌های خورشیدی پایین‌‌تر نمایان ساخته است. ظرف چند دقیقه، خورشید از تپه بسیار بالاتر رفت و در عرض یک هفته، لکه‌‌های خورشیدی خارج از دید به دور خورشید چرخیدند.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

بر اساس رای 10 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

«سیده فضیله حمیدی» فارغ‌‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک است. از جمله مباحث مورد علاقه او نجوم و کیهان‌‌شناسی است و در این زمینه به تولید محتوا می‌‌پردازد.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *