بالگرد «نبوغ» (Ingenuity) در ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) با پرواز در ارتفاع ۵ متری، این تصویر دقیق و واضح را ثبت کرد. در دومین پرواز این بالگرد بر فراز سطح «مریخ» (Mars)، دوربین رنگی آن رو به عقب و به سمت پایگاه فعلی نبوغ در «میدان برادران رایت» (Wright Brothers Field) و منطقه فرود «اکتاویا باتلر» (Octavia Butler) که با ردپاهای «مریخ‌‌نورد استقامت» (Perseverance Rover) در بالای تصویر مشخص شده است، نگاه می‌‌کرد. خود مریخ‌‌نورد نیز از گوشه بالا سمت چپ در فاصله حدوداً 85 متری نظاره‌‌گر است.

عکس رنگی بالگرد نبوغ

برای مشاهده تصویر در اندازه کامل، کلیک کنید.

همچنین، نوک پایه‌‌های فرود نبوغ روی لبه‌‌های چپ و راست میدان دید دوربین به خوبی مشاهده می‌‌شود. این بالگرد در ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) چهارمین پرواز خود را تکمیل و قبل از بازگشت به میدان برادران رایت، تصاویری از یک منطقه فرود جدید جمع‌‌آوری کرد. پرواز بعدی نبوغ (پنجمین پرواز) یک‌‌طرفه خواهد بود و به سمت فرودگاهی جدید حرکت خواهد کرد. انتظار می‌‌رود این پرواز فاز جدیدی از پروازهای نمایشی کاربردی باشد.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

«سیده فضیله حمیدی» فارغ‌‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک است. از جمله مباحث مورد علاقه او نجوم و کیهان‌‌شناسی است و در این زمینه به تولید محتوا می‌‌پردازد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *