بعد از ارسال مطلب اخیر ما درباره مقایسه بین همگام‌سازی و پشتیبان گیری و نیز نکات همگام‌سازی تصاویر ، امروز نیز نکات دیگری در مورد نحوه همگام‌سازی و انتقال موسیقی، فیلم، کتاب‌های الکترونیکی در آیفون و آیپد با استفاده از نرم‌افزارآیتونز را به اشتراک خواهیم گذاشت.

بخش اول: انتقال موسیقی به آیفون یا آیپد با نرم‌افزار آیتونز

گام اول: گوشی آیفون را به کامپیوتر متصل کنید

برای شروع، آیفون خود را با USB به کامپیوتر وصل کنید. همین‌که آیفون وصل شد، آیکون آن در صفحه بالایی و سمت چپ دیده می‌شود. روی آن کلیک کنید.

گام دوم: انتخاب فایل‌های موسیقی جهت انتقال و همگام‌سازی

همه فایل‌ها در آیفونی که لینک کرده‌اید در صفحه سمت چپ دیده می‌شود. دکمهMusic و سپس Sync Music را انتخاب کنید. سپس می‌توانید آهنگ‌ها را برای همگام‌سازی و انتقال انتخاب کنید.

نکته‌ای برای محل انتخاب و منبع فایل‌های موسیقی

1) Home Music: برای اضافه کردن ویدئوهای فولدر home، روی آیکون مثلثی شکل در قسمت بالا و سمت چپ کلیک کنید و سپس Add File to Library را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از کلید میانبر Ctrl+O استفاده کنید.

2) فروشگاه iTunes: می‌توانید آهنگ‌های خود را از فروشگاه خریداری کنید.

3) جهت همگام‌سازی فیلمها و کتاب‌های الکترونیکی نیز می‌توانید آنها را ازکامپیوتر و فروشگاه آیتونز به آیفون خود اضافه کنید.

گام سوم: انتقال موسیقی از آیتونز به آیفون

بعد از انتخاب آهنگ‌ها دکمه Apply/Sync در قسمت پایین سمت راست را کلیککنید. همگی فایل‌ها به آیفون شما منتقل خواهند شد.

اخطار: این کار تمامی آهنگ‌ها منتقل‌شده در iDevice (فایل‌هایی غیر از فایل‌های منتقل‌شده با آیتونز) را حذف خواهد کرد تا فایل‌های جدید همگام و منتقل شوند. فیلم‌ها و کتاب‌های الکترونیکی نیز حذف خواهند شد.

بخش دوم: همگام‌سازی و انتقالفیلم‌ها از آیتونز به آیفون یا آیپد

گام اول: انتخاب ویدئوها برای همگام‌سازی

همانند بالا، گوشی خود را متصل کنید. روی آیکون گوشی کلیک کنید و سپس Movies> Sync Movies را انتخاب کنید. ویدئوهای موردنظر را از منبع آن (کامپیوتر و یا فروشگاه آیتونز که شامل فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و پادکست هستند) انتخاب کنید.

گام دوم: به روز رسانی ویدئوها در آیفون

بعد از انتخاب فیلم‌ها، روی دکمه Apply/Sync کلیک کنید و سپس فیلم‌ها با موفقیت با نرم‌افزار آیتونز به آیفون و یا آیپد منتقل خواهند شد.

بخش سوم: همگام‌سازی و انتقال کتاب‌های الکترونیکی از آیتونز به آیفون

گام اول: کتاب‌های الکترونیکی موردنظر را انتخاب کنید.

آیفون را متصل کرده و سپس روی آیکون گوشی کلیک کنید و سپس Books>Sync Books را انتخاب کنید. سپس کتاب‌های الکترونیکی را از منبع آن (کامپیوتر یا کتاب‌های خریداری‌شده از فروشگاه آیتونز) انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که هر دو فرمت PDF و EPUB پشتیبانی می‌شوند.

گام دوم: انجام همگام‌سازی کتاب‌ها

در آخر، Apply/Sync را انتخاب کنید. تمامی کتاب‌ها با آیفون متصل شده همگام‌سازی خواهند شد.

 

بر اساس رای 3 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها