در یکی از آموزک‌های قبلی مجله فرادرس، به طراحی متن به شکل کروی در ایلاستریتور پرداختیم، در این مطلب در مورد طراحی متن به شکل استوانه در ایلاستریتور توضیح خواهیم داد. هدف اصلی آموزکی که در اینجا ارائه شده است، بالا بردن سطح علمی و آموزشی در بخش تایپوگرافی است که یکی از بخش‌های گسترده و پرکاربرد از مبحث طراحی گرافیکی (در نرم‌افزار ایلاستریتور) محسوب می‌شود.

طراحی متن به شکل استوانه در ایلاستریتور، در واقع به این صورت است که خود شکل استوانه قابل مشاهده نیست، اما به گونه‌ای به متن، افکت و جلوه به صورت سه‌بعدی داده می‌شود که گویی بر روی یک استوانه نوشته شده است.

از کاربردهای چنین شیوه تایپوگرافی می‌توان به طراحی متن نوشته روی لوله‌ها (بصورت تبلیغاتی و …)، شیپورها، تنه درخت (در مورد حفظ طبیعت و…)، میوه‌های استوانه‌ای (به طور مثال درج خواص میوه‌ها) و … اشاره کرد. اگر شما نیز تمایل دارید تا در این رابطه بیشتر یاد بگیرید و به مهارت خود در کار با نرم‌افزار ایلاستریتور بیافزایید، توصیه می‌کنیم ویدیوی آموزشی که در ادامه آمده است را مشاهده کنید.

برای مشاهده مجموعه آموزک‌های طراحی متن به شکل‌های مختلف در ایلاستریتور روی این لینک کلیک کنید: طراحی متن به شکل حلقوی در ایلاستریتور — آموزک [ویدیوی آموزشی]

+ لینک دانلود آموزک

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *