آمار، صنایع 720 بازدید

امروزه هر کسی با داده‌ها و اطلاعات کمی و کیفی مواجه باشد، ناگزیر است تا با استفاده از ابزار‌های آماری، به تحلیل آن‌ها پرداخته و داده‌ها را به اطلاعات تبدیل کند. در هر بررسی و تحقیق علمی، نمونه‌هایی از جامعه مورد نظر تهیه می‌شود و براساس اندازه‌هایی که از اعضای این نمونه‌ها به دست می‌آید، خصوصیات جامعه شناسایی و برآورد می‌شود. مهندسین صنایع نیز با توجه به خصوصیات این رشته، با اطلاعات و داده‌های زیادی روبرو هستند که باید به کمک ابزارهای مهندسی،‌ مدیریتی و آماری مسائل مختلفی مانند تخصیص منابع، ارزیابی‌های صنعتی و … را انجام دهند.

در وبلاگ فرادرس آموزش‌ها و مطالبی در زمینه تحلیل داده‌‌ها به کمک روش‌های آماری منتشر شده است، که برای مهندسین صنایع می‌توانند کاملاً آموزنده و موثر باشند. این مطالب را می‌توان براساس وحدت موضوع به گروه‌های زیر طبقه‌بندی کرد:

البته در آموزش‌های زیر مقالات ارائه شده در بالا به صورت ویدئویی و به تفصیل توضیح داده شده‌اند که آن‌ها نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

^^

اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

«آرمان ری‌بد» دکتری آمار در شاخه آمار ریاضی دارد. از علاقمندی‌های او، یادگیری ماشین، خوشه‌بندی و داده‌کاوی است و در حال حاضر نوشتارهای مربوط به آمار و یادگیری ماشین را در مجله فرادرس تهیه می‌کند.

بر اساس رای 1 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *