نجوم 17 بازدید

عکاس این تصویر زیبا، مدتی ثبت این عکس را در ذهن داشت. او می‌‌دانست که اجرام آسمانی بالای سرش در درخشان‌‌ترین حالت خود هستند، زیرا نور آن‌‌ها کمترین میزان پراکندگی را توسط هوای جوی داشت. او همچنین می‌‌دانست که هسته کهکشان راه شیری نزدیک نیمه‌‌شب و تقریباً این موقع از سال در استرالیای جنوبی مستقیماً بالای سرش دیده می‌‌شود.

پنجره ای رو به کهکشان

برای مشاهده تصویر در اندازه کامل، کلیک کنید.

او که در حال دنبال کردن تصویر ذهنی خود بود، در اعماق جنگل Kuipto که کاج‌‌های بلند مونتری آن بیشتر آسمان را مسدود کرده بودند، دست‌‌به‌‌کار شد و از دریچه‌‌ای که توسط درخت‌‌ها ایجاد شده بود، ترکیب رؤیایی‌‌اش از طبیعت دوردست و مکانی که در آن بود را به‌‌تصویر کشید. شانزده نوردهی از درختان و کهکشان راه شیری گرفته شد. در این تصویر، ستاره نارنجی و درخشان «قلب‌‌العقرب» (Antares) در سمت چپ صفحه مرکزی کهکشان و ستاره درخشان «آلفا قنطورس» (Alpha Centauri) در سمت راست مرکز تصویر به‌‌چشم می‌‌خورند. البته، ظرف چند ساعت، چرخش زمین این صفحه کهکشانی را به سمت بالا و چپ حرکت داد و بلافاصله پشت درختان ناپدید شد.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

«سیده فضیله حمیدی» فارغ‌‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک است. از جمله مباحث مورد علاقه او نجوم و کیهان‌‌شناسی است و در این زمینه به تولید محتوا می‌‌پردازد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *