در تصویری که مشاهده می‌‌کنید، ماه از میان شکاف یک دیوار سنگی مانند چشمی بسیار بزرگ به نظر می‌‌رسد که در حال نگاه کردن به شما است. اگرچه این چشم‌‌انداز زیبا در ماه اکتبر تنها با یک نوردهی گرفته شده است، اما برای به تصویر کشیدن آن برنامه‌‌ریزی زیادی لازم بود. در واقع، با زمان‌‌بندی دقیق (برای ظاهر شدن ماه تقریباً کامل در میان طاق چشم‌‌مانند)، مکان‌‌یابی درست (به منظور مناسب بودن اندازه زاویه‌‌ای ماه درون طاق سنگی) و خوش‌‌شانسی (برای داشتن آسمانی صاف و عملی شدن برنامه)، هدف این عکاسی بدست آمد.

چشم ماه

برای مشاهده تصویر در اندازه کامل، کلیک کنید.

این تقارن به ظاهر تصادفی، در حقیقت به کمک سه برنامه کاربردی گوشی‌‌های هوشمند طراحی شده بود. این طاق ماسه‌‌سنگی که در اثر فرسایش تراشیده و به این شکل در آمده است، میلیون‌‌ها سال قدمت دارد و یکی از هزاران طاق سنگی طبیعی است که در پارک ملی طاق‌‌ها (Arches National Park) در نزدیکی شهر مواب (Moab) ایالت یوتا (Utah) واقع در ایالات متحده آمریکا یافت شده‌‌اند.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

سیده فضیله حمیدی (+)

«سیده فضیله حمیدی» فارغ‌‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک است. از جمله مباحث مورد علاقه او نجوم و کیهان‌‌شناسی است و در این زمینه به تولید محتوا می‌‌پردازد.

بر اساس رای 2 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *