همکاری سرتاسری در سیاره زمین منجر به این آرایه چشمگیر شد، عکس‌‌هایی از طلوع آفتاب که حدوداً در زمان اعتدال سپتامبر ۲۰۲۲ گرفته شدند. این تصاویر توسط ۲۴ عکاس، هر کدام در هر یک از ۲۴ منطقه زمانی دریایی سراسر جهان، تهیه شده‌‌اند. این ۲۴ منطقه زمانی دریایی برخلاف مرزهای پیچیده‌‌تر منطقه زمانی مدنی، صرفاً نوارهای طولی ۱۵درجه‌‌ای متناظر با گام‌‌های یک‌‌ساعته هستند که کره زمین را پوشش می‌‌دهند.

طلوع آفتاب اعتدالین در سرتاسر جهان

برای مشاهده تصویر در اندازه کامل، کلیک کنید.

نخست از سمت راست و بالا شروع کنید تا طلوع آفتاب در منطقه زمانی دریایی متناظر با ساعت هماهنگ جهانی 12+UTC را تجربه کنید. در آن منطقه زمانی، عکاس در شهر «کرایست‌‌چرچ» (Christchurch) واقع در نیوزیلند قرار داشت. با دنبال کردن این ستون به‌‌سمت پایین، به‌‌سوی غرب سفر کنید و سپس، برای مشاهده طلوع‌‌های بعدی، ستون سمت چپ را به‌‌ترتیب کاهش ساعات UTC نگاه کنید. یا می‌‌توانید ویدئویی از طلوع آفتاب در سرتاسر سیاره زمین در زمان اعتدال سپتامبر ۲۰۲۲، تماشا کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

بر اساس رای ۸ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

«سیده فضیله حمیدی» فارغ‌‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیک است. از جمله مباحث مورد علاقه او نجوم و کیهان‌‌شناسی است و در این زمینه به تولید محتوا می‌‌پردازد.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر