برای درج آسان یک فایل PDF در سند ورد باید یک Object را درج کنیم. در این صورت PDF در واقع به بخشی از سند ورد تبدیل می‌شود. این بدان معنی است که هر تغییری که در فایل منبع PDF صورت گیرد، در فایل جاسازی شده در سند ورد بازتاب نمی‌یابد، مگر این که فایل منبع لینک شود که این موضوع را نیز در ادامه این مقاله با عنوان قرار دادن PDF در ورد توضیح خواهیم داد. زمانی که آماده بودید، سند ورد را باز کرده و کرسر را در جایی قرار دهید که می‌خواهید فایل PDF در آنجا ظاهر شود. سپس به زبانه Insert بروید.

درج PDF در ورد

بعد روی Object در گروه Text کلیک کنید.

درج PDF در ورد

یک منوی بازشدنی کوچک ظاهر خواهد شد. گزینه Object را از منو انتخاب کنید.

درج PDF در ورد

پنجره Object اینک ظاهر می‌شود و باید روی زبانه Create From File کلیک کرد و Browse را انتخاب کنید.

درج PDF در ورد

به محل فایل PDF رفته و آن را انتخاب کنید و سپس روی Insert کلیک نمایید.

درج PDF در ورد

اینک باید تصمیم بگیرید که کدام یک از روش‌های زیر را می‌خواهید استفاده کنید:

  • لینک کردن مستقیم فایل منبع.
  • نمایش فایل PDF به صورت یک آیکون.

لینک کردن مستقیم فایل منبع در صورتی که بخواهید فایل درج شده مستقیماً تغییراتی که در منبع ایجاد می‌شود را نشان دهد، ایده مناسبی محسوب می‌شود. در صورتی که چنین مقصودی دارید، باید مطمئن شوید که این گزینه را انتخاب کرده‌اید. نمایش PDF به صورت آیکون در صورتی مناسب خواهد بود که بخواهید فضای زیادی روی صفحه اشغال نشود. اگر هیچ یک از این گزینه‌ها را انتخاب نکنید، PDF به صورت کامل روی سند ورد نمایش می‌یابد و همچنین تغییراتی که در منبع آن ایجاد می‌شود، در سند ورد بازتاب نخواهند یافت. در نهایت زمانی که آماده بودید، روی OK کلیک کنید.

درج PDF در ورد

به این ترتیب موفق به قرار دادن PDF در ورد می‌شوید.

درج PDF در ورد

به پایان این راهنما رسیده‌ایم، اگر شما نیز روش دیگری برای آنچه در بالا بیان شد سراغ دارید، می‌توانید آن را از طریق بخش نظرات با ما و دیگر مخاطبین مجله فرادرس به اشتراک بگذارید.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

«میثم لطفی» دانش‌آموخته ریاضیات و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری علاقه‌مندی‌هایش در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و محتوای چندرسانه‌ای، در زمینه نگارش مقالاتی با محوریت نرم‌افزار نیز با مجله فرادرس همکاری دارد.

بر اساس رای 28 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *