۱۰ فیلم برتر به انتخاب هکرها و برنامه‌نویسان

نوشته: پیمان شهشهانی 2 دقیقه مطالعه

در اینجا برای شما فهرستی از 10 فیلم برتر تاریخ سینما به انتخاب هکرها و برنامه‌نویسان فراهم آورده‌ایم.

1) بازی‌های جنگی

نام انگلیسی: WarGames

در این فیلم «متیو برادریک» نقش یک جوان نابغه را ایفا می‌کند. او زمانی که سعی می‌کند مهارت‌های خود را در هک کردن بازی‌های رایانه‌ای به نمایش بگذارد، تقریباً کل دنیا را از بین می‌برد! قرارگیری در چنین موقعیتی، چندان هم ساده نیست.

2) ماتریکس

نام انگلیسی: The Matrix

یک هکر ناآرام، ملاقاتی با یک گروه شورشی دارد. آن‌ها به او از واقعیت می‌گویند: او در حقیقت یک موجود دیجیتالی است تا انسان‌ها را آرام نگه‌دارد تا ماشین‌های هوشمند از آن‌ها انرژی بیوالکتریکی‌شان را می‌گیرند. این یک فیلم کلاسیک دوست‌داشتنی برای هکرها و برنامه‌نویسان است.

3) ترون

نام انگلیسی: TRON

در حالی که برخی از فیلم «ترون» انتقاد می‌کنند و آن را اغراق‌شده می‌دانند، بسیاری نیز این فیلم را اثری کلاسیک و جذاب عنوان می‌کنند و این بحث ادامه دارد. شما با دیدن فیلم می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید که جزو کدام دسته‌اید.

4) شبکه اجتماعی

نام انگلیسی: The Social Network

داستان فیلم «شبکه اجتماعی» درباره پشت پرده‌ فیسبوک است و به اندازه‌ای سرگرم‌کننده است که حتی بدون «جاستین تیمبرلیک» هم جذابیت دارد.

5) هکرها

نام انگلیسی: Hackers

این فیلم کلاسیک برای هکرها است که آنجلینا جولی جوان و دیگر هکرهای ناشناس آن، با یک نبوغ شیطانی که به «طاعون» معروف شده است، مبارزه می‌کنند. می‌توانید به آن نام «نبرد قرن» هم بدهید.

6) غارتگران دره سیلیکون (دزدان سیلیکون ولی)

نام انگلیسی: Pirates of Silicon Valley

این فیلم یک بیوگرافی از دوران دوستی‌های اولیه و رقابت گرم میان بیل گیتس و استیو جابز فقید روایت می‌کند. فیلم برای افراد مختلفی (از جمله برنامه‌نویسان) جالب و حتی آموزنده است.

7) شبح درون پوسته

نام انگلیسی: Ghost in the Shell

«شبح درون پوسته» تنها انیمیشن این لیست است. فیلم، داستان یک مأمور سایبورگ و شکار کردن یک جنایت‌کار سایبری است در عملیاتی که شاید فقط در یک تریلر انیمیشنی امکان دارد. فیلم دارای یک بازسازی سینمایی با بازی «اسکارلت یوهانسون» است که به پای نسخه انیمیشن نمی‌رسد.

8) ضد انحصار

نام انگلیسی: Antitrust

یک فیلم جالب برای اطمینان از درستی فلسفه «منبع باز» است! «ضد انحصار» داستان یک برنامه‌نویس جوان است که دوستانش را برای کار در یک شرکت نرم‌افزاری رها می‌کند. شرکتی که به صورتی وحشتناک توسط دیکتاتوری شبیه به بیل گیتس اداره می‌شود.

9) اسنیکرز

نام انگلیسی: Sneakers

برخی این فیلم را تلنگری برای افراد مشغول در حوزه‌ رایانه و تکنولوژی می‌دانند. تلنگری برای اینکه وقت خود را برای سرگرمی هدر ندهند!

10) فضای اداری

نام انگلیسی: Office Space

شاید این فیلم را بیشتر یک کمدی هجوآلود بدانید تا فیلمی برای هکرها اما کمی دقیق شوید. طرح داستان «فضای اداری» درباره‌ استفاده کارکنان یک شرکت از دانش برنامه‌نویسی برای سرکوب شرکتی که از آن متنفرند است؛ شاید کاری که ما هر روز در خیال خود به آن فکر می‌کنیم!

 

اگر از این مطلب لذت بردید، پیشنهاد ما خواندن مطالب زیر می‌باشد:

منبع

بر اساس رای 121 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظرات

ابراهیم ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

این مطلب خیلی عالی بود فقط ای کاش لینک دانلود هم میزاشتین ممنون