رسم چارت سازمانی در پاورپوینت چه برای یک کسب و کار و چه نمایش شجره خانوادگی با استفاده از SmartArt کار آسانی محسوب می‌شود. در این مقاله به توضیح روش انجام این کار می‌پردازیم.

مراحل رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

برای شروع به رسم چارت سازمانی در پاورپوینت به زبانه Insert بروید و سپس روی SmartArt کلیک کنید. در پنجره Choose a SmartArt Graphic که باز می‌شود دسته Hierarchy را در سمت چپ انتخاب نمایید. در سمت راست روی یک لی‌آوت یا چیدمان چارت سازمانی کلیک کنید. برای نمونه می‌توانید نوع Organization Chart را انتخاب نمایید. در پایان روی OK کلیک کنید.

رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

روی کادر SmartArt کلیک کنید و سپس متن موردنظر خود را وارد نمایید:

رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

متنی که می‌خواهید به جای متن پیش‌فرض قرار گیرد را وارد نمایید. روی کادرهای متنی دیگر نیز در گرافیک‌های SmartArt کلیک کرده و سپس آنچه مورد نظرتان است را وارد نمایید:

رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

در ادامه مثالی از یک چارت سازمانی می‌بینید:

رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

به طور جایگزین می‌توانید متن را به جای وارد کردن مستقیم در کادرها در پنل text نیز وارد کنید. اگر پنل Type Your Text Here نمایان نیست، روی کنترل موجود در لبه گرافیک SmartArt کلیک کنید.

رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

برای درج یک کادر جدید، روی کادر موجود که در نزدیک‌ترین محل به جایی است که می‌خواهید کادر را اضافه کنید، کلیک کرده و در ادامه در زبانه Design روی Add Shape کلیک نمایید. متن جدید را مستقیماً در کادر متنی یا از طریق پنل text اضافه کنید.

رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

به همین سادگی و با طی کردن مراحلی که در بالا ذکر شد می‌توانید به رسم چارت سازمانی در پاورپوینت بپردازید.

رسم چارت سازمانی در پاورپوینت

بدین ترتیب به پایان راهنمای رسم چارت سازمانی در پاورپوینت می‌رسیم.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

==

میثم لطفی (+)

«میثم لطفی» دانش‌آموخته ریاضیات و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری علاقه‌مندی‌هایش در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و محتوای چندرسانه‌ای، در زمینه نگارش مقالاتی با محوریت نرم‌افزار نیز با مجله فرادرس همکاری دارد.

بر اساس رای 6 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *