معرفی برخی کتب موجود برای موضوع الگوریتم و فلوچارت

۹۸ بازدید
آخرین به‌روزرسانی: ۱ آذر ۱۳۹۶
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

در علوم رایانه، الگوریتم یک روال محاسباتی خوش‌ تعریف هست، یا می توان گفت یک الگوریتم، روشی گام به گام برای حل مسئله است که مقادیری را به عنوان ورودی دریافت کرده و پس از طی چند گام محاسباتی، ورودی را به خروجی تبدیل می‌کند. بجز این، الگوریتم را ابزاری برای حل مسائل محاسباتی نیز تعریف می کنند. ساخت و طراحی الگوریتم مناسب، در مرکز فعالیت‌ های برنامه‌ سازی رایانه قرار دارد. الگوریتم باید بداند بر روی چه متغیر‌هایی، چه اعمالی را انجام دهد و نتیجه را در غالب چه متغیرها یا پارامتر‌هایی نشان دهد.

برای نمایش داده ها و اطلاعات و روند کار یک الگوریتم، از نمادهای خاص و خطوط جهت داری بین آنها استفاده می شود که به آن فلوچارت میگویند. فلوچارت در واقع نقشه‌ای است که برنامه‌نویسان رایانه قبل از نوشتن برنامه به زبان برنامه‌نویسی اصلی آن را ترسیم می‌کنند.

برخی از کتاب های فارسی و انگلیسی موجود در زمینه الگوریتم و فلوچارت در ادامه معرفی شده است، همچنین دانلود رایگان برخی پی دی اف های آموزشی موجود در این زمینه نیز در ادامه آمده است، میتوانید با کلیک بر روی لینک های مربوط به هرکدام از موارد، اقدام به دانلود نمائید.

 

معرفی کتب فارسی
عنوان تصویر نویسنده سال انتشار لینک
الگوریتم و فلوچارت: راهنمای سودمندی برای کلیه علاقمندان به برنامه نویسی الگوریتم و فلوچارت: راهنمای سودمندی برای کلیه علاقمندان به برنامه نویسی ایرج صادقی 1392 لینک (کلیک کنید)
الگوریتم و فلوچارت الگوریتم وفلوچارت شهریار رسولی 1390 لینک (کلیک کنید) 
طراحی الگوریتم و فلوچارت(به انضمام برنامه نویسی پاسکال) الگوریتم و فلوچارت محمود مشایخ 1391  لینک (کلیک کنید)

 

معرفی کتب انگلیسی
عنوان تصویر نویسندگان سال انتشار لینک
Learning computer programming: Structured logic, algorithms, and flowcharting Learning computer programming: Structured logic, algorithms, and flowcharting Gerald A Silver 1986 لینک (کلیک کنید)
Computer Algorithms and Flowcharting Computer Algorithms and Flowcharting Gerald A. Silver, Joan B. Silver 1975 لینک (کلیک کنید) 
The Art of Programming Through Flowcharts and Algorithms The Art of Programming Through Flowcharts and Algorithms Anil Bikas Chaudhuri 2005  لینک (کلیک کنید)
Flowcharts: Plain & Simple: Learning & Application Guide Flowcharts: Plain & Simple: Learning & Application Guide Joiner Associates Staff 1995  لینک (کلیک کنید)

 

دانلود رایگان برخی پی دی اف های موجود در این زمینه
عنوان تعداد  صفحات لینک
Algorithm and Flow Chart 20 لینک دانلود(+)
Using Flowcharts for Algorithmic Processes 12 لینک دانلود(+)
Algorithms, Flowcharts & Program Design 205 لینک دانلود(+)
Computer Programming 36 لینک دانلود(+)
بر اساس رای ۱۴ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *