یک ظرف شیشه‌ای را با آب سرد کاملاً پر کنید. سپس، در یک بطری شیشه‌ای حدوداً چهار سانتی‌متر (از ته ظرف) آب بریزید. پیش از هر چیز، مطمئن شوید که در صورت خواباندن بطری به صورت افقی، آب از درون آن خارج نمی‌شود. پس از اینکه بطری شیشه‌ای را به صورتی که توضیح داده شد، تا قسمتی پرآب کردید، چند قطعه یخ به درون ظرف شیشه‌ای خود اضافه کنید؛ آب درون ظرف بایستی بسیار سرد باشد. اکنون، بطری را در درون دستگاه مایکروویو، در حالت حداکثر توان به مدت ۱ دقیقه و ۴۰ ثانیه قرار دهید.

در مرحله بعدی، بایستی بطری را به سرعت از درون دستگاه خارج کنید و علاوه بر سر و ته کردن آن در درون ظرف شیشه‌ای، موجب خالی شدن آب درون آن به درون ظرف شیشه‌ای شوید؛ دهانه بطری بایستی کاملاً در آب درون ظرف فرورفته باشد. بدین شکل، به ته بطری شما فشاری وارد خواهد شد. حال، بایستی آب به سرعت جای بخار در حال تراکمِ درون بطری را بگیرد. می‌توان نیروی این آب در حال ورود به بطری را حس کرد. برای دریافت بهترین نتیجه از این آزمایش، بطری بایستی مستقیماً و به سرعت از درون مایکروویو به درون ظرف محتوی آب سرد منتقل شود. تأخیر در اجرای این مرحله، از کیفیت نتیجه آزمایش می‌کاهد.

اگر نوشته بالا برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

^^

«آذر هادی»، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی برق-گرایش الکترونیک از دانشگاه صنعتی ارومیه است. او، در حال حاضر، در حال گذراندن تحصیلات ارشد خود در همان رشته، در دانشگاه بوغازایچی (Boğaziçi) ترکیه، در شهر استانبول است. هادی، علاقه‌مند به فعالیت در زمینه‌های طراحی مدارهای الکترونیک، یادگیری ماشین، زبان‌های خارجی، ترجمه متون، تحقیقات علمی و آکادمیک است.

بر اساس رای 1 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *