اگر می‌خواهید حجم فایل یک سند ورد را کاهش دهید تا به راحتی آن را به اشتراک گذاشته یا در فضای دیسک صرفه‌جویی کنید، فشرده سازی تصاویر در ورد بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. پیش از آن که به توضیح مراحل انجام این کار بپردازیم، باید بگوییم که این قابلیت تنها در نسخه‌های دسکتاپ نرم‌افزار ورد وجود دارد.

فشرده سازی تصاویر در ورد روی ویندوز

روی دستگاه‌های ویندوزی، ابتدا سند مایکروسافت ورد را که شامل تصاویر است و می‌خواهید فشرده سازی کنید، باز کرده و سپس یک عکس را انتخاب کنید.

فشرده سازی تصاویر در ورد

به زبانه Picture Format بروید و در گروه Adjust روی گزینه Compress Pictures کلیک کنید.

فشرده سازی تصاویر در ورد

در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، در بخش Compression Options می‌توانید تعیین کنید که آیا فشرده سازی تنها روی تصویری که انتخاب کرده‌اید، اعمال شود یا نه. اگر تیک این گزینه را بردارید، ورد همه تصاویر موجود در سند را فشرده خواهد کرد.

در زیر عنوان Resolution اندازه وضوح تصویری که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کرده و سپس روی OK کلیک کنید.

فشرده سازی تصاویر در ورد

فشرده سازی تصاویر در ورد روی مک

روی سیستم مک، سند ورد مورد نظر را که شامل تصاویری است که می‌خواهید فشرده سازی کنید، باز کرده و یک عکس را انتخاب کنید. در زبانه Picture Format روی Picture Format کلیک کنید.

فشرده سازی تصاویر در ورد

در کادر محاوره‌ای که ظاهر می‌شود، گزینه «کیفیت تصویر» (Picture Quality) که می‌خواهید استفاده کنید را از منوی بازشدنی انتخاب کنید. سپس تعیین کنید آیا می‌خواهید فشرده سازی روی همه تصاویر در سند اعمال شود و یا عکسی که انتخاب شده است فشرده شود. همچنین می‌توانید نواحی قبلاً کراپ شده تصویر را برای کاهش بیشتر حجم تصویر حذف کنید. در نهایت روی OK کلیک کنید.

فشرده سازی تصاویر در ورد

به این ترتیب تصویر (ها) فشرده سازی می‌شوند.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

«میثم لطفی» دانش‌آموخته ریاضیات و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری علاقه‌مندی‌هایش در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و محتوای چندرسانه‌ای، در زمینه نگارش مقالاتی با محوریت نرم‌افزار نیز با مجله فرادرس همکاری دارد.

بر اساس رای 2 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *