عمومی , کاربردی 108 بازدید

اگر می‌خواهید یک صفحه که شامل متن، گرافیک یا دیگر انواع محتوا است را در یک سند مایکروسافت ورد حذف کنید، یا اگر می‌خواهید از شر یک صفحه خالی در انتهای یک گزارش که به ظاهر پاک نمی‌شود، رها شوید در ادامه این مقاله با ما همراه باید تا با روش حذف صفحه در ورد آشنا شوید.

حذف صفحه در ورد

سریع‌ترین روش برای حذف یک صفحه حاوی محتوا در ورد این است که محتوای مورد نظر را انتخاب کنیم و دکمه بک‌اسپیس کیبورد (دکمه delete در مک) را بزنیم. اگر نمی‌خواهید متن صفحه را به صورت دستی کلیک و هایلایت کنید، می‌توانید از ابزار داخلی Find and Replace استفاده کنید. نخستین کاری که باید انجام دهید، این است که جایی روی صفحه که می‌خواهید حذف کنید کلیک کنید. به این ترتیب شماره صفحه موردنظر را در گوشه پایین-چپ پنجره می‌بینید.

حذف صفحه در ورد

سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl+G روی ویندوز و یا کلیدهای Option+command+G را روی مک بزنید. بدین ترتیب به زبانه Go To پنجره Find & Replace می‌روید. اکنون می‌توانید عبارت ‎\page را در کادر متنی Enter Page Number وارد کرده و روی Go To کلیک کنید.

ححذف صفحه در ورد ذف صفحه در ورد

به این ترتب همه محتوای موجود روی این صفحه انتخاب می‌شود. اینک تنها اریب که باقی مانده است زدن کلید Backspace یا Delete کیبورد است. به این ترتیب موفق به حذف صفحه در ورد می‌شوید.

حذف صفحه خالی از انتهای سند ورد

اگر تاکنون با موقعیتی مواجه شده‌اید که یک صفحه خالی در انتهای سند ورد وجود دارد که حذف نمی‌شود، باید بدانید که دلیل این موقعیت آن است که نرم‌افزار واژه‌پرداز ورد شامل یک پاراگراف است که نمی‌تواند حذف شود. این وضعیت گاهی اوقات موجب ایجاد یک صفحه خالی در انتهای یک سند می‌شود که به موقعیت قرارگیری خط انتهایی محتوا بستگی دارد.

از آنجا که این پاراگراف انتهایی نمی‌تواند حذف شود، تنها روش برای حذف این صفحه خالی از انتهای سند این است که اندازه فونت آن را روی 1pt تنظیم کنید. نخستین کاری که باید انجام دهید، این است که علامت‌های پاراگراف را در ورد نمایان سازید. به این منظور کلیدهای Ctrl+Shift+8 را در ویندوز و یا کلیدهای command+8 را روی سیستم مک بزنید.

حذف صفحه در ورد

اکنون این علامت پاراگراف را انتخاب کنید. این کار با استفاده از کلیک کردن و کشیدن ماوس ممکن نیست برای انتخاب این علامت باید کرسر را روی آیکون قرار داده و روی دابل-کلیک کنید.

بدین ترتیب پنجره قالب‌بندی باز می‌شود. در کادر Font size عبارت 01 را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید.

حذف صفحه در ورد

با انجام این تغییر اندازه، صفحه خالی انتهایی حذف می‌شود. در نهایت می‌توانید علامت‌های پاراگراف را با زدن کلیدهای Ctrl+Shift+8 به صورت امن حذف کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

==

میثم لطفی (+)

«میثم لطفی» دانش‌آموخته ریاضیات و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری همه علاقه‌مندی‌های خود در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و تولید محتوای چندرسانه‌ای، در زمینه نگارش مقالاتی با محوریت نرم‌افزار نیز با مجله فرادرس همکاری دارد.

بر اساس رای 1 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *