آمار منابع بزرگترین کتابخانه آموزش های آنلاین کشور از مرز یک هزار ساعت گذشت

۲۰ بازدید
آخرین به‌روزرسانی: ۱۹ آذر ۱۳۹۶
زمان مطالعه: ۲ دقیقه
آمار منابع بزرگترین کتابخانه آموزش های آنلاین کشور از مرز یک هزار ساعت گذشت

faradars

با سلام

در حالی که دنیای دانش و آموزش آن در کل دنیا به سرعت در حال تغییر است، در ایران نیز مسیر غالب این تغییر و تجدد آموزشی، توسط فرادرس، بزرگترین پروژه همگانی سازی آموزش دانشگاهی کشور، به پیش می رود.

 

دو هزار ساعت آموزش دانشگاهی در خدمت توسعه آموزشی کشور

آموزش های فرادرس در ۱۲ ماه گذشته به اندازه نیم میلیون ساعت آموختن و دانستن سطح بالای دانشگاهی بیشتر استفاده شدند و امروز خوشحالیم به اطلاع همه دانشجویان، اساتید و دانشگاهیان عزیز برسانیم که با افزوده شدن بیش از یکصد ساعت آموزش جدید دیگر در ماه مرداد امسال، آمار آموزش های های بزرگترین کتابخانه دیجتال آموزشهای آنلاین کشور از مرز یک هزار ساعت گذشت.

مشاهده جدیدترین آموزش های فرادرس - کلیک کنید

 

بزرگترین کتابخانه دیجیتال آموزشهای مرتبط با سیستم های هوشمند دنیا

اگر موضوعات آموزشی را به مباحث هوش مصنوعی و سیستم های هوشمند محدود کنیم، شاید فرادرس را بتوان بزرگترین کتابخانه دیجیتال آموزشهای سیستم های هوشمند دنیا نیز در نظر گرفت. این در حالی است که سرعت توسعه بزرگترین پروژه عمومی سازی دانش دانشگاهی کشور از حدود ۱۵ ساعت آموزش ماهانه در تابستان ۹۳ به میانگین ۱۵۰ ساعت ارائه ماهانه آموزش در تابستان ۹۴ رسیده است (نرخ توسعه ۱۰ برابر بیشتر نسبت به سال قبل). سرعت توسعه این پروژه هم اکنون معادل و حتی بیشتر از مشابه های خارجی شده است.

لیست همه آموزش های فرادرس - کلیک کنید

 

انعکاس فرادرس در رسانه ها

همچنین به مرور، رسانه های معتبر (چاپی و آنلاین) کشور توجه خود را به فرادرس به عنوان بزرگترین حرکت علمی-آموزشی کشور در بستر وب معطوف کرده اند. در ادامه لینک چند مورد از پوشش هایرسانه ای اخیر مرتبط با فرادرس آمده است.

انعکاس پروژه فرادرس در روزنامه​​ ایران - کلیک کنید

مصاحبه روزآفرین با بنیانگذاران فرادرس - کلیک کنید

معرفی فرادرس در نت استارت - کلیک کنید

 

فرادرس های کودکان و نوجوانان

​کودکان، معماران آینده و مهندسان سرنوشت یک کشور هستند. یکی از​ ​​دانشجویان فرادرس​، از شهر اهواز، اخیرا با ما مکاتبه کرده و این موضوع را مطرح کردند که برادر ​8 ساله شان، از آموزش های دانش آموزی فرادرس استفاده می کنند. این برای ما بسیار خوشحال کننده بود. شما نیز اگر در خانواده و اطرافیان خود نوجوانان بااستعدادی را سراغ دارید تا می خواهند خارج از قالب های آموزش سنتی، دید جدیدی را به موضوع دانش و آموختن کسب کنند، آموزش های دانش آموزی فرادرس را به آنها معرفی کنید.

فرادرس های ویژه کودکان و نوجوانان - کلیک کنید

روح کنجکاوی برای کشف حقیقت و آموختن بیشتر مرزی به نام سن را به عنوان مانع نمی پذیرد. امروز دانشجویانی از ۸ تا ۶۵ سال در فرادرس مستقل شد و مانع سن و جغرافیا در حال آموختن هستند.

 

تابستان رو به اتمام است - برنامه نویسی یادبگیریم

تابستان بهترین فرصت برای آموختن (و به ویژه آموختن برنامه نویسی) است. فرادرس برای تشویق به آموختن برنامه نویسی و توسعه دانش برنامه نویسی در کشور، کمپینی با عنوان «تابستان رو به اتمام است» را ایجاد کرده است. دهها ساعت آموزش رایگان و غیررایگان فرادرس می توانند شروع آموختن برنامه نویسی یا حرفه ای تر شدن در آن (برای افراد آشنا) باشند. اگر هنوز برنامه نویسی در زبان مورد علاقه خود را نیاموخته اید، به لینک زیر مراجعه کنید.

​برنامه نویسی بیاموزیم - لیست آموزش های برنامه نویسی فرادرس - کلیک کنید

 

دعوت به همکاری و همیاری اساتید و مدرسین مجرب کشور

​​توسعه فرادرس تبدیل​ ​شدن آن به بزرگترین پروژه آموزش دانشگاهی ایران بر بستر وب، بدون کمک و همراهی​​ اساتید ​و مدرسین مجرب کشور میسر نمی شد. ​به گونه ای که ​امروز بیش از ۶۰ عضو هیات علمی فرادرس​،​ ​نقش مهم و بی بدیلی در پیشرفت این حرکت آموزشی​،​ ​ایفا کرده اند.

​ما از همه ​اساتید و مدرسین مجرب کشور​ ​دعوت می کنیم تا کمک ها، حمایت ها و تجربه آموزشی خود را در اختیار چندین ده هزار دانشجوی کشور بگذارند. ​​​

​همکاری آموزشی و ارائه درس در فرادرس - کلیک کنید​​

بر اساس رای ۰ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *