عمومی, فناوری 651 بازدید

اگر می‌خواهید اقدام به تنظیم رزولوشن در ویندوز 7 بکنید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با روش انجام این کار آشنا شوید. به منظور تغییر «وضوح نمایش» یا «رزولوشن» (Resolution) نمایشگر در ویندوز 7 دو روش وجود دارد که در ادامه به ترتیب آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

روش نخست برای تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

با کوچک‌سازی یا بستن همه پنجره‌ها به دسکتاپ ویندوز 7 بروید.

تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

روی دسکتاپ راست-کلیک کرده و گزینه screen resolution را انتخاب کنید.

تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

اگر بیش از یک نمایشگر دارید، آن نمایشگری که می‌خواهید وضوحش را تغییر دهید انتخاب نمایید.

تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

روی باکس بازشدنی Resolution کلیک کنید تا یک کادر برای شما باز شود. در این لیست بازشدنی، آن وضوحی که می‌خواهید را با لغزاندن اسلایدر عمودی تعیین کنید. همچنین می‌توانید در این بخش جهت‌گیری نمایشگر را نیز تنظیم کنید.

تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

در نهایت اگر از تنظیمات جدید وضوح نمایش راضی بودید، روی دکمه Apply کلیک کنید. در غیر این صورت Revert را بزنید تا رزولوشن را مجدداً تنظیم نمایید.

روش دوم تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

در این روش از کنترل پنل ویندوز برای تعیین رزولوشن صفحه نمایش بهره می‌گیریم. بنابراین ابتدا با کلیک کردن روی منوی استارت ویندوز، کنترل پنل را باز کنید. همچنین می‌توانید کلیدهای Win+R را زده و پس از وارد کردن عبارت control کلید اینتر را بزنید.

در کنترل پنل ویندوز، با کلیک کردن روی لیست بازشدنی view as که در بخش فوقانی صفحه قرار دارد، اقدام به تغییر شیوه نمایش به category view بکنید.

تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

در بخش Appearance and Personalization گزینه Adjust Screen Resolution را انتخاب کنید.

تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

اگر بیش از یک نمایشگر دارید، آن نمایشگری که می‌خواهید وضوحش را تغییر دهید، انتخاب نمایید.

تنظیم رزولوشن در ویندوز 7

سپس مانند روش قبل روی لیست بازشدنی resolution کلیک کرده و اسلایدر عمودی را روی آن مقداری که در نظر دارید بکشید. در این روش نیز امکان تعیین شیوه جهت‌گیری مانیتور وجود دارد.

در نهایت اگر از وضوح جدید نمایشگر رضایت دارید، روی Apply کلیک کنید، در غیر این صورت با کلیک کردن دکمه Revert به وضوح قبلی باز می‌گردید و می‌توانید وضوح دیگری را امتحان کرده و یا بدون ایجاد تغییر از کنترل پنل خارج شوید.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

میثم لطفی (+)

«میثم لطفی» دانش‌آموخته ریاضیات و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری علاقه‌مندی‌هایش در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و محتوای چندرسانه‌ای، در زمینه نگارش مقالاتی با محوریت نرم‌افزار نیز با مجله فرادرس همکاری دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *