اینترنت 160 بازدید

چگونه با استفاده از برنامه (powershell) ویندوز، ایمیل ارسال کنیم؟

ایمیل ابزار بسیار مهم و اساسی است اما اغلب مردم به آن توجهی ندارند. حساب کاربری خود را باز کنید، متن و گیرنده مورد نظر را وارد کنید و دکمه ارسال را فشار دهید، کار راحتی است اما آیا تا به حال به روش جایگزین برای ارسال ایمیل فکر کرده‌اید؟

آیا فقط می­‌خواهید در اینترنت کاری انجام دهید یا می­‌خواهید بدون اینکه از صندوق ورودی خود خارج شوید، یک ایمیل ارسال کنید؟ یک گزینه، درست روی دسکتاپ شما برای این کار وجود دارد.

نحوه استفاده از (powershell)

  • در منوی استارت عبارت (powershell) را جستجو کرده و پنجره آن را باز کنید.

از قالب (gmail) زیر استفاده کرده تا ایمیل خود را تنظیم کنید. خطوط اولیه که با علامت دلار آغاز شده‌اند، برای تعیین متغیر‌ها استفاده شده و خط (send mail message) دستور اصلی است.

 

  • اگر از یاهو استفاده کنید، سرور (mail.yahoo.com) و پورت ۴۶۵ است و اگر از (outlook) استفاده کنید سرور (smtp-mail.outlook.com) و پورت ۵۸۷ است.
  • اگر به (cc) و (attachment) نیازی نداشتید، آن‌ها را از خط اصلی و از متغیر‌ها پاک کنید.
  • با استفاده از (ssl) امنیت ایمیل را بالا برده و همچنین می‌توانید با استفاده از (Delivery Notification Option OnSuccess) از دریافت ایمیل توسط طرف مقابل اطمینان حاصل کنید.
  • هنگامی که دستور را اجرا کنید، برنامه از شما نام کاربری و کلمه عبور خواهد خواست که بعد از وارد کردن ایمیل، بلافاصله ارسال خواهد شد.

اگر به این مقاله علاقه‌مند بوده‌اید، شاید مقاله‌های زیر نیز برای شما جذاب باشد:

telegram
twitter

بر اساس رای 3 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *