برنامه نویسی 336 بازدید

در این نوشته به معرفی روش‌های مختلفی می‌پردازیم که برای تبدیل مقدار عددی به رشته در جاوا اسکریپت وجود دارند. توجه داشته باشید که هر چه قدر زمان کدنویسی به صورت صریحی عمل کنیم، افراد دیگر سریع‌تر می‌توانند منظور ما را از کد نوشته شده درک کرده و از آن پیروی کنند. همچنین به خاطر داشته باشید که بهترین کد لزوماً کدی نیست که به هوشمندانه‌ترین روش نوشته شده باشد، بلکه کدی است که درک آن برای دیگران به سادگی امکان‌پذیر باشد.

روش های تبدیل مقدار عددی به رشته در جاوا اسکریپت

در این بخش 5 روش مختلف با 5 مقدار متفاوت را تست می‌کنیم. در ادامه متغیرهایی را که برای تست استفاده می‌شوند می‌بینید:

الحاق رشته خالی

در کد فوق می‌توان دید که این روش در صورتی که مقدار یک Symbol باشد، خطایی تولید می‌کند. در غیر این صورت همه چیز کاملاً خوب به نظر می‌رسد.

رشته‌های قالب‌بندی

نتیجه استفاده از «رشته قالب‌بندی» (Template String) اساساً همان «الحاق رشته خالی» است. در این مورد نیز ممکن است در زمان کار با Symbol بهترین روش نباشد، چون خطای TypeError تولید می‌کند. اگر کنجکاو هستید که این خطای نوع چیست، باید اشاره کنیم که این خطا به صورت زیر است:

()JSON.stringify

به طور معمول از ()JSON.stringify برای تبدیل یک مقدار عددی به رشته استفاده نمی‌کنیم و الزامی هم به این کار وجود ندارد، اما برای تکمیل شدن فهرست این گزینه را نیز گنجانده‌ایم، تا از همه ابزارهایی که در اختیار دارید آگاه باشید. بدین ترتیب می‌توانید بسته به حالت مقتضی تصمیم بگیرید که از کدام ابزار استفاده می‌کنید.

نکته لازم به اشاره این است که می‌توان از این روش برای روی یک مقدار String واقعی نیز استفاده کرد و بدین ترتیب به رشته‌ای با گیومه تبدیل می‌شود.

()toString

بدین ترتیب به پایان فهرست خود رسیده‌ایم که شامل متدهای ()toString و ()String است. از این دو متد می‌توان برای تبدیل مقدار به رشته استفاده کرد. این متدها کار خود را به نحو احسن اجرا می‌کنند به جز این که برای دو نوع undefined و null تولید خطا می‌کنند و باید در مورد این دو نوع آگاهانه عمل کنید.

()String

چنان که مشاهده می‌کنید ()String وضعیت‌های null و undefined را به خوبی مدیریت می‌کند. هیچ خطایی رخ نمی‌دهد مگر این که خودتان بخواهید. توجه کنید که پیشنهاد این متد یک پیشنهاد کلی است. شما اپلیکیشن خود را بهتر می‌شناسید و بنابراین می‌توانید بهترین روش برای موقعیت خود را انتخاب کنید.

تبدیل مقدار عددی به رشته در جاوا اسکریپت

پس از نمایش متدهای مختلفی که برای مدیریت انواع گوناگون از مقدار عددی وجود دارند و آشنایی با تفاوت‌های آن‌ها، اینک می‌دانیم که می‌توانیم در زمان کدنویسی بهترین ابزار مناسب خود را انتخاب کنیم.

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

==

«میثم لطفی» دانش‌آموخته ریاضیات و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری علاقه‌مندی‌هایش در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و محتوای چندرسانه‌ای، در زمینه نگارش مقالاتی با محوریت نرم‌افزار نیز با مجله فرادرس همکاری دارد.

بر اساس رای 1 نفر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *