همچون بسیاری از گیاهان، ونوس مگس‌خوار نیز که یک گیاه گوشتخوار است، فتوسنتز انجام می‌دهد و مواد مغذی مورد نیاز خود را از هوا و خاک دریافت می‌کند. با توجه به اینکه خاکی که این گیاه در آن می‌روید خاکی ضعیف است، افزودن حشرات به رژیم غذائی گیاه موجب سلامتی بیشتر آن می‌شود. این گیاه گوشتخوار، با محبوس کردن حشرات در درون تله‌برگ خود و هضم آن‌ها، عمل خوردن را انجام می‌دهد. ۵ الی ۱۲ روز پس از خورده شدن حشره، تله‌برگ گیاه مجدداً باز شده و اسکلت خارجی حشره را دفع می‌کند که برای گیاه قابل هضم نیست.

هر ونوس مگس‌خوار، پیوسته تله‎برگ‌های جدیدی می‌رویاند. هر تله‌برگ، قدرت هضم سه حشره متفاوت را دارد و پس از آن پوسیده شده و می‌افتد. همچنین، هر تله‌برگ حدوداً هفت بار قابلیت باز و بسته شدن را، بدون گرفتن چیزی دارد. به همین دلیل بهتر است به یک ونوس مگس‌خوار دست نزنیم. ممکن است دست‌زدن به این گیاه گوشتخوار، سرگرمی بی‌ضرری به نظر برسد، اما همین کار به قیمت اتلاف انرژی گیاه و آسیب زدن به تله آن تمام می‌شود. به بیان دیگر، گیاه گوشتخوار بدون آنکه انرژی لازم برای تولید یک تله‌برگ جدید را با خوردن حشرات به دست آورده باشد، نیاز به یک تله‌برگ جدید پیدا می‌کند.

اگر نوشته بالا برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

^^

الهام حصارکی (+)

«الهام حصارکی»، فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات، گرایش سیستم‌های اطلاعات مدیریت است. او در زمینه هوش مصنوعی و داده‌کاوی، به ویژه تحلیل شبکه‌های اجتماعی، فعالیت می‌کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *