آیا کلاس آنلاین زبان در سال ۱۴۰۲ پابرجا خواهد ماند؟

۲۱ بازدید
آخرین به‌روزرسانی: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱
زمان مطالعه: ۴ دقیقه
سلب مسئولیت مطالب رپورتاژ آگهی: مجموعه‌ی «فرادرس» در تهیه‌ و تنظیم این محتوای تبلیغاتی نقشی نداشته و مسئولیتی راجع به صحت آن نمی‌پذیرد.

اینترنت و شبکه ارتباطات جهانی در تمام جنبه‌های زندگی ما رسوخ کرده و این موضوع در امر یادگیری نقش پُررنگ‌تری داشته است. چند سالی است که کلاس آنلاین زبان در سراسر جهان از جمله کشورمان ایران برگزار می‌شود. شرکت در دوره‌های آنلاین آموزش زبان در زمان شیوع ویروس کرونا و هم‌زمان با مجازی شدن کلیه‌ مقاطع تحصیلی شدت بیشتری گرفت.

مزایا و تأثیر کلاس آنلاین زبان به اندازه‌ای است که بیشتر مردم بین انتخاب آموزش حضوری یا آنلاین، آموزش آنلاین را ترجیح می‌دهند. در این مقاله راجع به چگونگی برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین زبان و مزایای آن نسبت به کلاس‌های حضوری صحبت خواهیم کرد. بدون شک با اطلاع از این موضوع شما هم به آموزش آنلاین برای خود و فرزندانتان علاقه‌مند می‌شوید، احتمالا بخواهید در مورد پابرجا ماندن این کلاس‌ها در آینده اطلاعات کسب کنید، پس با ما همراه شوید.

همه چیز درباره کلاس آنلاین زبان

کلاس آنلاین زبان به این معنی است که مدرس و زبان‌آموز نه در یک فضای فیزیکی بلکه در محیط اینترنت باهم تعامل دارند و به آموزش و یادگیری زبان می‌پردازند. همین تعریف کافیست تا بدانید آموزش آنلاین زبان از آموزش حضوری چیزی کم ندارد. به‌جرأت می‌توان گفت که کیفیت آموزش آنلاین در برخی موارد حتی بیشتر از آموزش حضوری است.

اهمیت یادگیری زبان

اهمیت یادگیری زبان در زیر آورده شده است.

یادگیری زبان با هدف ارتقا شغلی

مشاغل مختلفی مثل تجار، بازاریان، شرکت‌های صادرات و واردات و …. بسته به گستردگی فعالیت خود ممکن است به تعامل با کشورهای دیگر نیاز داشته باشند. تعامل آسان با مردم کشورهای دیگر به پیشرفت سریع‌تر شغل شما می‌انجامد. بر همین اساس یادگیری زبان خصوصاً یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی دنیا اهمیت زیادی پیدا کرده است.

مهاجرت

هر ساله مردم زیادی در سراسر دنیا به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. بر اساس قوانین حاکم بر این کشورها افراد تنها در صورت داشتن مدارک مختلف زبان همچون مدرک آیتلس، تافل، Pte، دولینگو و …. موفق به اخذ اقامت کشور مقصد خواهند شد. از طریق کلاس‌های آموزش آنلاین زبان، در زمان بسیار کمتری برای آزمون‌های بین‌المللی زبان آماده خواهید شد.

تحصیلات عالی

یکی از شرایط قبولی در مصاحبه دکتری داشتن مدرک زبان است. این آزمون‌ها در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود. کلاس‌ آنلاین زبان خصوصا برای دانشجویان شاغل فرصت مناسبی است تا بتوانند خود را برای آزمون‌های ملی (آزمون MSRT، آزمون MHLE، آزمون تولیمو، آزمون زبان دانشگاه تهران و آزمون EPT) و آزمون‌های بین‌المللی (آزمون IELTS، آزمون TOFEL) آماده کنند.

نحوه برگزاری کلاس‌ها در آموزشگاه زبان

اکنون که با کاربردهای مدارک زبان و اهداف افراد از شرکت در آزمون‌های زبان آشنا شده‌اید، شاید بخواهید برای یادگیری اقدام کنید. تعداد زیادی آموزشگاه و موسسه زبان در شهرهای مختلف مشغول به فعالیت هستند. برخی از این موسسات کلاس‌های خود را تنها به صورت حضوری برگزار می‌کنند، بعضی از آن‌ها نیز علاوه بر آموزش حضوری، دوره‌های آنلاین را نیز در سیستم آموزشی خود گنجانده‌اند.

در چند سال اخیر که آموزش‌های مجازی در کشورمان رواج داشت و بیشتر مردم به این شیوه آموزشی عادت کرده‌اند، اکثر آموزشگاه‌های زبان، کلاس‌های مجازی و آنلاین را نیز به خدمات خود اضافه کرده‌اند. اگر وقت کافی برای حضور در کلاس‌های حضوری ندارید، آموزش آنلاین و شرکت در کلاس‌های مجازی بهترین راه یادگیری و آماده شدن برای آزمون‌های مهم زبان در سطح ملی و بین‌المللی است.

ملزومات شرکت در کلاس مجازی زبان

حضور در کلاس‌های مجازی از جمله کلاس‌های آنلاین آموزش زبان مستلزم داشتن سیستم یا موبایل و اینترنت است. آموزشگاه زبان ساعات مشخصی را برای برگزاری کلاس‌ها مشخص می‌کند. زبان آموزان و مدرسان در ساعت تعیین شده باید آنلاین شوند و در کلاس مجازی زبان حضور یابند. برای برگزاری کلاس‌های آنلاین از یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن که برای همین منظور ساخته شده، استفاده می‌شود.

مزایای کلاس آنلاین زبان

چنانچه ذکر کردیم کیفیت کلاس‌های آنلاین از جمله کلاس آنلاین زبان نه تنها کمتر از کلاس‌های حضوری نیست، بلکه حتی برای زبان آموزان و حتی مدرسان و برگزارکنندگان این کلاس‌ها مزایایی دارد که در آموزش حضوری میسر نیست. این مزایا را یک به یک شرح می‌دهیم.

صرفه جویی در وقت

دانش آموزان و به طور کلی افراد کم سن و سال‌تر وقت و زمان بیشتری دارند، بنابراین از این بابت حضور در کلاس آنلاین زبان یا حضوری فرق چندانی برایشان ندارد. اما مسئله نبود وقت کافی برای دانشجویان و افراد شاغل چالش بزرگی است. از این رو بهترین جنبه و مزیت آموزش آنلاین برای افرادی که محددیت زمانی دارند، صرفه‌جویی در وقت است. البته اگر ریزتر به موضوع وارد شویم، کلاس آنلاین و صرفه‌جویی در وقت حتی برای دانش آموزان نیز یک مزیت است و به آن‌ها فرصت بیشتری برای یادگیری علوم دیگر به ویژه تسلط و مهارت بر یادگیری زبان خواهد داد.

صرفه جویی در هزینه

هرچند که هزینه کلاس آنلاین زبان با کلاس‌های حضوری تفاوت چندانی با هم ندارند، اما شرکت در این کلاس‌ها از برخی جهات و جنبه‌های دیگر مقرون‌به‌صرفه است. از جمله می‌توان به حذف هزینه‌های رفت و آمد اشاره کرد که برای شرکت‌کنندگان در این کلاس‌ها یک مزیت محسوب می‌شود.

دسترسی آسان

این‌روزها یادگیری زبان به یک ضرورت تبدیل شده است و بیشتر افراد به یادگیری آن علاقه یا حتی نیاز دارند. متأسفانه برخی از افراد به دلیل محدویت‌های جغرافیایی و دور بودن محل سکونت از آموزشگاه زبان از یادگیری محروم می‌مانند. در کلاس آنلاین زبان فرصت یادگیری برای هر شخص در هر موقعیت جغرافیایی به شرط داشتن اینترنت و سیستم فراهم شده است. از این رو حتی افراد ساکن در مناطق محروم از یادگیری زبان محروم نمی‌مانند.

پایداری کلاس‌های آنلاین در سال‌ ۱۴۰۲

تا به اینجای مقاله در خصوص اهداف یادگیری زبان، روش‌های یادگیری (آنلاین و حضوری) و مزایای آموزش و یادگیری آنلاین صحبت کردیم. شاید شما هم بخواهید در این کلاس‌ها شرکت کنید و با سرعت و کیفیت بیشتری مهارت‌های خود را در زبان‌های خارجی بالا ببرید. به طور قطع کلاس‌های آنلاین فرصت خوبی برای یادگیری سریع زبان است. خوشبختانه برگزاری کلاس آنلاین زبان در سال جدید یعنی سال ۱۴۰۲ نه تنها همچنان پابرجاست، بلکه سطح کیفیت آموزشی این کلاس‌ها با استفاده از روش‌های جدید و خلاقانه بسیار بیشتر خواهد شد.

درصورتی که تصمیم گرفته‌اید با شرکت در یکی از دوره‌های آموزش آنلاین خود را برای آزمون‌های مهم زبان آماده کنید، بهتر است یک موسسه زبان خوب، سطح بالا و معتبر انتخاب کنید. موسسات آموزش زبان بسیاری راه‌اندازی شده‌اند که اکثر آن‌ها کلاس‌های آنلاین نیز برگزار می‌کنند. شاید بخواهید در مورد ویژگی‌های یک آموزشگاه آنلاین زبان خوب و باکیفیت مطلع باشید. پس حتما مطلب بعدی را نیز مطالعه بفرمایید.

بهترین آموزشگاه زبان

پیدا کردن یک آموزشگاه آنلاین زبان خوب و معتبر شاید در ظاهر کار سختی باشد، اما اگر با معیارها و استاندارهای بهترین کلاس آنلاین آشنا باشید، تطابق با این معیارها و پیش‌بینی بازدهی یک کلاس چندان هم سخت نخواهد بود، بنابراین باید بدانید که معیارهای یک کلاس آنلاین استاندارد چیست. سپس می‌توانید بهترین آموزشگاه و موسسه‌ را از بین صدها موسسه و آموزشگاه آنلاین بیابید.

جمع بندی

این روزها آموزش آنلاین در سراسر جهان به یکی از بهترین و کارآمدترین شیوه‌های یادگیری تبدیل شده است. این قضیه در خصوص آموزش و یادگیری زبان نمود بیشتری داشته است. ثبت‌نام در کلاس آنلاین زبان مزایای متعددی از جمله صرفه‌جویی در زمان، بازدهی بهتر و سرعت بیشتر در یادگیری را دارد. لذا شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین یک موسسه زبان معتبر و استاندارد در یادگیری زبان و رسیدن به اهداف نقش قابل ملاحظه‌ای دارد.

منبع: https://afaq-lc.com

بر اساس رای ۳ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *