ویدیوی آموزشی 62 بازدید

در قسمت قبلی از مجموعه آموزک‌های زبان آلمانی مجله فرادرس، به افعال مدال در این زبان پرداختیم. حال و در ادامه لازم است یادآور شویم، هر اسم در زبان آلمانی به یکی از چهار حالت فاعلی، مفعولی با واسطه، مفعولی بی واسطه و حالت اضافی در می‌آید. یکی از حالت‌های بسیار پرکاربرد، حالت اضافی است که دو اسم به یکدیگر اضافه شده و نسبت و ارتباط بین آن‌ها را از حیث لفظ و معنی معلوم می‌کند. مانند «کتابِ پسر»، که اسم اول را مضاف و اسم دوم را مضاف‌الیه می‌گویند. در حقیقت اسم دوم متمم اسم اول است که معنی آن را تمام ‌می‌کند. در آموزک‌های این مطلب، قصد داریم به همین موضوع، یعنی مضاف و مضاف الیه در زبان آلمانی بپردازیم.

در زبان فارسی برای اضافه کردن دو اسم به یکدیگر زیر آخرین حرف اسم اول کسره اضافه می‌کنند، ولی در زبان آلمانی که علامت کسره ندارد موقع اضافه کردن دو اسم به یکدیگر، «حرف تعریف» (der Artikel) و خود اسم دوم را تغییر می‌دهند ولی اسم اول عوض نمی‌شود.

فرض کنید «کتاب» (das Buch) اسم اول و «پسر» (der Sohn) اسم دوم است؛ موقع اضافه کردن این دو اسم حرف تعریف der تبدیل به des و Sohn تبدیل به Sohnes می‌شود؛ بنابراین ترکیب اضافی «کتابِ پسر» در زبان آلمانی به صورت das Buch des Sohnes  خواهد بود.

حال و پس از توضیحاتی که داده شد، اگر می‌خواهید مضاف و مضاف الیه در زبان آلمانی را به درستی یاد بگیرید و به دانش خود درباره این زبان بیافزایید، از شما دعوت به عمل می‌آوریم ویدیویی‌هایی که در ادامه آمده‌اند را مشاهده کنید.

برای مشاهده قسمت بعدی از آموزک‌های زبان آلمانی روی این لینک کلیک کنید: منفی کردن در زبان آلمانی — آموزک [ویدیوی آموزشی]

+ لینک دانلود آموزک

+ لینک دانلود آموزک

+ لینک دانلود آموزک

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌ها و مطالب زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

مهرداد رجبعلی فردی (+)

«مهرداد رجبعلی فردی»، دانشجوی دکتری برق، گرایش کنترل است. وی در زمینه کنترل هوشمند و مقاوم به پژوهش می‌پردازد و در حال حاضر، ویدئوهای آموزش آلمانی و انگلیسی مجله فرادرس را تهیه می‌کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *