افعال جدا شدنی و جدا نشدنی در زبان آلمانی — آموزک [ویدیوی آموزشی]

۲۲۰ بازدید
آخرین به‌روزرسانی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
زمان مطالعه: ۱ دقیقه
افعال جدا شدنی و جدا نشدنی در زبان آلمانی — آموزک [ویدیوی آموزشی]

در قسمت قبلی از مجموعه آموزک‌های زبان آلمانی مجله فرادرس به منفی کردن در این زبان پرداختیم. اکنون و در این مطلب نیز، قصد داریم تا از طریق چند ویدیویی آموزشی کوتاه به افعال جدا شدنی و جدا نشدنی در زبان آلمانی بپردازیم.

افعال در آلمانی، مانند هر زبان دیگری نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. به اول مصدر بسیاری از افعال در این زبان ممکن است، کلمات یا پیشوندهایی افزوده شوند که گاه معانی آن‌ها را تغییر می‌دهند و گاهی نیز سبب تشدید و یا معکوس شدن آن‌ها می‌شوند. سیلابی که به اول مصدر هر فعل اضافه می‌شود، «پیش سیلاب» (Die Vorsilbe) نام دارد، که در زبان فارسی به آن پیشوند نیز می‌گویند.

نکته اینجاست که در زبان آلمانی دسته‌ای از پیشوندها به هر فعلی که اضافه شوند در زمان‌های حال و «ماضی مطلق» (präteritum) از آن فعل جدا شده و بعد از آن قرار می‌گیرند. نوعی دیگر از پیشوندها نیز وجود دارند که در هنگام صرف  فعل به هیچ وجه از آن جدا نمی‌شوند. به افعالی که پیشوندشان در هنگام صرف فعل از آن‌ها جدا می‌شود افعال جدا شدنی می‌گویند و اگر فعلی در هنگام صرف، پیشوندش از آن جدا نشود‌، فعل جدا نشدنی نام می‌گیرد.

آموزک‌هایی که در ادامه این مطلب آورده شده‌اند، به همین موضوع پرداخته‌اند؛ بنابراین اگر می‌خواهید درباره افعال جدا شدنی و جدا نشدنی در زبان آلمانی بیشتر یاد بگیرید، توصیه می‌کنیم این ویدیوهای کوتاه آموزشی را مشاهده کنید.

برای مشاهده قسمت بعدی از آموزک‌های زبان آلمانی روی این لینک کلیک کنید: افعال امری در زبان آلمانی — آموزک [ویدیوی آموزشی]

+ لینک دانلود آموزک

+ لینک دانلود آموزک

+ لینک دانلود آموزک

+ لینک دانلود آموزک

+ لینک دانلود آموزک

بر اساس رای ۰ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
منابع:
مجله فرادرس
نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *