آماده سازی پاورپوینت پایان نامه + پروپوزال

۲۱۵ بازدید
آخرین به‌روزرسانی: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
زمان مطالعه: ۴ دقیقه
سلب مسئولیت مطالب رپورتاژ آگهی: مجموعه‌ی «فرادرس» در تهیه‌ و تنظیم این محتوای تبلیغاتی نقشی نداشته و مسئولیتی راجع به صحت آن نمی‌پذیرد.

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا برای ارائه طرح پیشنهادی «پروپوزال» در درس سمینار و پایان نامه از نرم افزار پاورپوینت استفاده می‌کنند و این دانشجویان با اینکه مطالب پروپوزال و پایان نامه را به درستی تکمیل کرده‌اند اما در تهیه پاورپوینت پروپوزال و پایان نامه سردرگم هستند و همچنین در مواردی که پاورپوینت را تهیه کرده‌اند در جلسه دفاع نتایج دلخواه و رضایت بخشی را کسب نمی‌کنند.

در این مقاله آموزش آماده‌سازی پاورپوینت پایان نامه، پاورپوینت پروپوزال و موارد زیر می‌پردازیم:

 1. نحوه تهیه اسلایدهای پاورپوینت پروپوزال
 2. آماده‌سازی پاورپوینت پایان نامه ارشد و دکترا
 3. ترفندهای طلایی در ساخت پاورپوینت پایان نامه و پروپوزال
 4. معرفی نمونه قالب پاورپوینت پایان نامه و پروپوزال

یکی از سایت‌های برتر برای دانلود پاورپوینت پایان نامه سایت پارد وب است که در این محتوا راجع به معرفی قالب پاورپوینت پایان نامه از تصاویر اسلایدهای تهیه شده در این سایت استفاده می‌کنیم.

نحوه تهیه اسلایدهای پاورپوینت پروپوزال

پروپوزال یا طرح پیشنهادی که در دوره ارشد برای درس سمینار قبل از پایان نامه ارائه می‌شود و در دوره دکتری قبل از پیش دفاع، دانشجویان از «پاورپوینت پروپوزال» استفاده می‌کنند. تعداد اسلایدهای پاورپوینت پروپوزال بین 20 تا 30 اسلاید است که برای کمتر از 20 دقیقه ارائه تهیه ‌می‌شود.

آماده‌سازی اسلایدهای پاورپوینت پروپوزال

بعد از تکمیل فایل Word پروپوزال نوبت به آماده سازی اسلایدهای پاورپوینت پروپوزال می‌رسد که شامل عناوین زیر است:

 1. اسلاید آغازین: تصویر بسم الله الرحمن الرحیم
 2. اسلاید عنوان پروپوزال: شامل آرم دانشگاه یا شرکت – نام دانشگاه و دانشکده -عنوان – معرفی دانشجو، ماه و سال ارائه (بهتر است از عکس مرتبط با موضوع طرح و پروپوزال استفاده کنیم همانند اسلایدهای ارائه شده در تصویر بالا)
 3. معرفی اساتید راهنما، مشاور، داور (برای ارائه حرفه‌ای پروپوزال همانند اسلایدهای ارائه شده در تصویر بالا می‌توان عمل کرد)
 4. اسلاید چکیده و کلید واژگان
 5. اسلاید بیان مسأله (شامل مسأله/ پدیده محوری تحقیق؛ ارائه شواهدی دال بر وجود مسئله؛ قلمرو، ابعاد و ويژگيی‌های مسئله؛ زمینه مسئله و …)
 6. اسلاید مرور متون و سوابق تحقیق (بیان تاریخچه، مفاهیم اساسی و نظریات / دیدگاه‌های اصلی مرتبط با موضوع)
 7. اسلاید ضرورت انجام تحقیق: ضرورت و اهميت تحقیق از بعد نظری (دستاوردهای نظری) و ضرورت و اهميت تحقیق از منظر كاربردی
 8. اسلایدهای گزاره‌های تحقیق: اهداف تحقیق (اصلی و فرعی) و اهداف کاربردی تحقیق – سؤال‌های تحقیق – فرضیه‌های تحقیق
 9. اسلایدهای روش تحقیق: فرایند اجرایی تحقیق – مشاركت كنندگان در تحقیق -روش گردآوری داده‌ها -روش تحلیل داده‌ها و ابزارهای مورد نیاز برای تحلیل
 10. اسلاید منابع تحقیق (شامل منابع لاتین و فارسی )
 11. اسلاید پایان: تشکر از حضار

آماده‌سازی پاورپوینت پایان نامه ارشد و دکترا

در این بخش به نحوه آماده‌سازی پاورپوینت پایان نامه برای دوره ارشد و دکترا می پردازیم. در پاورپوینت پایان نامه بین ۳۵ تا ۴۵ اسلاید و برای زمان ارائه‌ای کمتر از ۳۰ دقیقه تهیه می‌شوند.

همانند بخش قبل ابتدا برخی از اسلایدهای «قالب پاورپوینت پایان نامه» که در سایت پارد وب طراحی شده است برای توضیح در مورد آماده‌سازی پاورپوینت پایان نامه انتخاب کرده‌ایم برای مشاهده کامل از سایت مرجع تم و قالب پاورپوینت پارد وب دیدن کنید.

محتوای اسلایدهای پاورپوینت پایان نامه

برای تهیه پاورپوینت پایان نامه از فایل word پایان نامه بعد از خلاصه‌سازی مطالب پایان نامه نوبت به تهیه اسلایدهای پاورپوینت پایان نامه می‌رسد. به این نکته توجه داشته باشید که این بخش‌ها برای اکثر موضوعات و رشته‌های ارشد و دکتری صدق می کنند، اما در بعضی رشته‌های نظری یا معارف ممکن است این ساختار کمی متفاوت باشد، عناوین اسلایدها و تیترهای پاورپوینت پایان نامه را شرح می‌دهیم:

 1. اسلاید آغاز (تصویر بسم الله با زمینه ساده)
 2. اسلاید عنوان پایان نامه
 3. اسلاید اساتید همراه پژوهش
 4. اسلاید چکیده و کلید واژه‌ها (همانند عکس از اسلاید حرفه ای استفاده کنید. کلید واژه‌ها جداگانه در باکس های جدا باشند بهتر است)
 5. اسلاید فهرست مطالب (برای همه بخش‌های پایان نامه مانند اسلاید ارائه شده در تصویر بالا)
 6. فصل اول – مقدمه و کلیات: شامل مقدمه، بیان مسئله و ضرورت اجرای آن و اهداف پایان نامه، فرضیه‌های تحقیق، تعاریف و مفاهیم و الگوی پایان نامه است.
 7. فصل دوم – مبانی نظری و پیشینه تحقیق: این بخش که معمولاً (بسته به موضوع و رشته شما) فصل دو پایان نامه است، به بیان تعاریف و تئوری‌ها و مبانی می پردازد.
 8. فصل سوم – روش شناسی تحقیق: شامل روش تحقیق، جامعه و نمونه،‌ معرفی روش نمونه‌گیری و روش آماری، اطلاعات این بخش را نیز به صورت کاملا خلاصه شده قرار دهید و از بیان تمام جزئیات پرهیز کنید.
 9. فصل چهارم – نتایج و بحث (تجزیه و تحلیل یافته‌ها): این بخش، مهم‌ترین بخش ارائه شما است پس با دقت اسلایدهای آن را تهیه کنید.
 10. فصل پنجم – نتیجه گیری و پیشنهادها: شامل بحث و یافته ها است – نتیجه‌گیری کلی و پیشنهادها با طرح گرافیکی – اینفوگرافیک‌های مناسب  تهیه کنید.
 11. اسلاید پایان (متن تقدیر و تشکر را رایگان از سایت پارد وب مطالعه و زمینه مناسب این اسلاید را دانلود کنید)

ترفندهای طلایی ساخت پاورپوینت پایان نامه و پروپوزال

برای اینکه یک ارائه حرفه‌ای در پاورپوینت پایان نامه و پروپوزال داشته باشید رعایت برخی نکات فنی و ترفندهای طلایی می‌تواند به شما در کسب بهترین نتیجه کمک کند.

 1. از فونت مناسب استفاده کنید (بهترین فونت برای ساخت پاورپوینت جلسه دفاع پایان نامه، B Lotus و B Mitra و B nazanin و Times New Roman و برای تیتر ها B Titr و Times New Roman (برای نوشته های لاتین) است)
 2. اسلایدهای پاورپوینت پایان نامه دارای شماره‌گذاری باشند.
 3. فهرست مطالب (دارای هایپرلینک یعنی قابلیت کلیک خوری داشته باشند)
 4. از رنگ تم مناسب برای پاورپوینت پایان نامه استفاده کنید.
 5. از افکت‌های مناسب زیبا و ساده مورف (در سربرگ Transitions افکت Morph) به گونه‌ای که هم‌زمان افکت‌های انیمیشنی و ترنزیشن زیبا بطور خودکار استفاده کنید.
 6. از اینفوگرافیک‌ها به سبک پرزی برای ارائه مطالب مهم پایان نامه استفاده کنید.
 7. از باکس‌های به عنوان منوهای فهرست اصلی پایان نامه استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر با مشاهده فیلم‌های تهیه شده از قالب پاورپوینت پایان نامه در سایت پارد وب با نحوه طراحی پاورپوینت آشنا شوید.

معرفی سایت دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه

سایت مرجع تم و قالب پاورپوینت پایان نامه رایگان و حرفه ای «پارد وب  – Pardweb.ir» بیش از ۱۰۰۰ تم و قالب پاورپوینت دانشجویی با دسته‌بندی مناسب قابل دانلود دارد. از مزایای برتر این سایت پشتیبانی سریع و تهیه پاورپوینت از فایل‌های ارسالی دانشجویان در دوره دکتری، ارشد و کارشناسی است.

اما مهم‌ترین فایل در سایت پارد وب «پکیج پاورپوینت دانشجویی» است که دانشجویان دوره دکتری و ارشد با تهیه این پکیج قالب پاورپوینت می‌توانند موارد زیر را تهیه کنند:

 1. قالب پاورپوینت پروپوزال دکتری و ارشد
 2. قالب پاورپوینت پایان نامه ارشد – رساله دکتری
 3. قالب برای ارائه زبان انگلیسی رساله دکتری (مقاله، کنفرانس، پایان نامه)
 4. پکیج اینفوگرافیک‌های پاورپوینت با ۶۴ اسلاید متنوع
 5. پکیج قالب و طرح ورد word
 6. پکیج قالب و طرح گل word
 7. پکیج نمودار گرافیکی (png ،jpg ،gif) و اینفوگرایک بیش از ۴۰۰ اسلاید آماده در پاورپوینت
 8. پکیج فونت نصبی فارسی و انگلیسی و غیره با بیش از ۱۰۰۰ فونت
 9. پکیج رزومه فارسی و خارجی با بیش از ۲۰ طرح word
 10. بست ویدیو افکت برای پاورپوینت با تعداد ۶ اسلاید با فیلم با کیفیت و غیره

به امید موفقیت روزافزون شما

بر اساس رای ۴ نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
شما قبلا رای داده‌اید!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *