آفتاب پرست، معمولاً با ویژگی تغییر رنگش شناخته می‌شود. برخلاف باور عموم، تنها هدف از تغییر رنگ در آفتاب‌پرست‌ها، استتار نیست؛ بلکه این کار، غالباً واکنشی به شرایط خارجی مانند دما و یا راهی برای انجام ایما و اشاره‌های اجتماعی است. برای مثال، هنگامی که یک آفتاب‌پرست پلنگی نر (مانند آفتاب‌پرستی که در ویدئو مشاهده می‌کنید)، به یک آفتاب‌پرست نر دیگر از همین گونه می‌رسد، معمولاً هر دو با تغییر رنگ، قصد به رخ کشیدن سلطه خویش را دارند.

همچنین، آفتاب‌پرست‌ها قادر به حرکت دادن جداگانه هر یک از چشمانشان هستند؛ این ویژگی به آن‌ها امکان نگاه کردن در دو جهت متفاوت را در آنِ واحد می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های چشمان آفتاب‌پرست می‌توان به قدرت چرخش ۳۶۰ درجه و توانایی دیدن نور فرابنفش اشاره کرد.

اگر نوشته بالا برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

^^

«آذر هادی»، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی برق-گرایش الکترونیک از دانشگاه صنعتی ارومیه است. او، در حال حاضر، در حال گذراندن تحصیلات ارشد خود در همان رشته، در دانشگاه بوغازایچی (Boğaziçi) ترکیه، در شهر استانبول است. هادی، علاقه‌مند به فعالیت در زمینه‌های طراحی مدارهای الکترونیک، یادگیری ماشین، زبان‌های خارجی، ترجمه متون، تحقیقات علمی و آکادمیک است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *